Literárně hudební večer nabídne M-klub

Literárně hudební večer nabídne M-klub

Ve valašskomeziříčském M-klubu se ve čtvrtek 20. dubna uskuteční další Literárně hudební večer v režii spisovatelky Kláry Goldstein, která si tentokrát pozvala Šimona Leitgeba a Jiřího Štěpána. O hudbu se postará Vláďa Daťka. Začátek příjemného večera je v devatenáct hodin.

Krásnou tradici si vy meziříčském M-klubu vytvořil Literárně hudební večer. Zde se několikrát do roka představují autoři mladé generace spisovatelů, básníků a muzikantů, které si zve hostitelka Klára Goldstein. V dubnovém vydání se návštěvníci seznámí s básníkem Šimonem Leitgebem z Českých Budějovic. Jeho básně byly uvedeny na webu Nedělní chvilky poezie. Získal řadu ocenění a verše zařadili také do knihy Nejlepší české básně 2016. V březnu vydal svou debutovou básnickou sbírku Mezi náma v nakladatelství Petr Štengl.

Druhým hostem bude Jiří Štěpán, laureát ceny Vladimíra Vokolka, finalista Literární soutěže Františka Halase a redaktor nakladatelství. Časopisecky publikoval například ve Tvaru, Hostu a Welesu. Hudební části večera se tentokrát ujme Vláďa Daťka neboli Piškot, zpěvák a textař z východních Čech. Inspiraci ke své hudbě čerpá z punku, popu i alternativy. Kromě hudby se věnuje také výtvarné činnosti. Zpracoval například klipy kapelám Znouzecnost, Vypsaná Fixa či Dědovy blechy.

 

(smo#2017)