Letní kino ve Valašském Meziříčí nabídne klasiku, animáky, akci i filmové novinky

Letní kino ve Valašském Meziříčí nabídne klasiku, animáky, akci i filmové novinky

Ve druhé polovině prázdnin opět ožije Letní kino v Amfiteátru v parku zámku Kinských ve Valašském Meziříčí. Pod taktovkou kina Svět nabídne divákům patnáct filmových titulů od kultovních snímků jako Mlčení jehňátek, přes Lásky čas, Správné chlapy či Knihu džunglí až po premiérové tituly Tajný život mazlíčků a Sebevražedný oddíl. Letní kino je součástí Valašskomeziříčského kulturního léta 2016 a první promítání se uskuteční v sobotu 13. srpna.

Patnáct filmových titulů a celkem osmnáct promítacích dnů v letošním roce nabízí Letní kino ve Valašském Meziříčí, které v rámci Valašskomeziříčského kulturního léta připravilo kino Svět. Připraveny jsou filmy pro všechny věkové kategorie. Od kultovních snímků až po nejnovější kasovní trháky. Celý promítací maratón odstartuje v sobotu 13. srpna svou premiérou americká animovaná komedie Tajný život mazlíčků, následovat ji bude česká tragikomedie Teorie tygra, originální filmová hříčka Wese Andersona Grandhotel Budapešť, americký akční thriller Jason Bourne a dobrodružné fantasy Kniha Džunglí o malém chlapci jménem Mauglí.

Po jednodenní promítací přestávce se v pátek 19. srpna vydá posádka hvězdné lodi U.S.S. Enterprise do nezmapovaných míst vesmíru ve třetím pokračování ságy Star Trek: Do neznáma. Do města zvířat nás zavede králičice Judy Hopkavá v animovaném filmu Zootropolis: Město zvířat a kdo prošvihne první promítání Tajného života mazlíčků, bude mít druhou možnost. Dále přijde na řadu kultovní snímek Mlčení jehňátek, který na plátnech kin ožívá díky Projektu 100. Nebude chybět ani romantika, do které se Amfiteátr zahalí díky britské romantické komedii Lásky čas a Valašsko se představí ve filmu Děda.

Čtvrtek 25. srpna nabídne americkou krimi komedii Správní chlapi. V pátek 26. srpna dostanou šanci nejnebezpečnější superzločinci na světě v kasovním trháku Sebevražedný oddíl od DC Comics. Protože díky veverčákovi Scratovi hrozí Zemi opět velké nebezpečí, nemůže chybět ani páté pokračování série Doba Ledová: Mamutí drcnutí. Dále se zapomnětlivá modrá rybka Dory rozhodne najít své rodiče v animovaném filmu Hledá se Dory a do vzduchu nás zavede britské životopisné komediální drama Orel Eddie popisující touhu Michaela Edwardse stát se reprezentantem Velké Británie ve skocích na lyžích. Na závěr pak opět skočíme warpem do neznámého vesmíru ve filmu Star Trek: Do neznáma a celé promítání letního kina v Amfiteátru završí druhé promítání Teorie tygra s Jiřím Bartoškou.

Všechna promítání jsou zpoplatněna. Při nepříznivém počasí se promítání ruší.

(smo#2016)