Letem světem Listoletem!

Letem světem Listoletem!

Tajný měsíc mezi říjnem a listopadem a elektrofolková kapela z Brna, to vše se skrývá pod tajemným názvem Listolet. Na konci září vydali své první album, koncem října jej pokřtili a 17. listopadu jej představí meziříčskému publiku! Na koncert v M-klubu si pozvali členové skupiny speciálního hosta, a to Jitku Šuranskou. Koncert je naplánován na 20:00 hodin.

Poté, co se definitivně rozpadla zlínská skupina Krutý omyl, se dva kamarádi a bývalí členové Tom Háček a Kuba Navrátil pokusili o založení nové skupiny. Měla dostat tajemný název Listolet. Pokus se však nezdařil a projekt ležel několik let pouze v duších obou aktérů. V šuplíku však leželo několik nezrealizovaných písní, což vedlo k jejich realizaci a vznikl tak jednorázový projekt s původním názvem Listolet. V prosinci 2008 byla nahrávka doladěna a smíchána, jenomže písně neměl, kdo hrát a tak vše opět skončilo v šuplíku. Teprve po třech letech od realizace vše v klidu dozrálo a konečně vznikla ona vysněná kapela. Listolet se tak rozrostla o nové členy. Marka Vráblíka (baskytara), Martina Susedíka (elektronická kytara) a Petra Kuczmana (bicí). Jako rychlostí světla začala mít živá vystoupení skupiny Listolet úspěch, který vedl ke znovuvydání původní desky. Ta vyšla na konci tohoto září a stojí na folkrockovém základu doplněném o jemnou elektroniku a melodické dechové linky. Kluci z kapely jej pokřtili v listoletecký večer, na přelomu října a listopadu a vyjíždějí na turné, v rámci kterého se zastaví právě ve Valašském Meziříčí. Hostem večera bude bývalá členka známé meziříčské skupiny Docuku Jitka Šuranská.

Vstupenky lze zakoupit v Informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách www.kzvalmez.cz u události akce.