Legendární Nazareth míří do Valašského Meziříčí

Legendární Nazareth míří do Valašského Meziříčí

Klasická rocková skupina Nazareth se vrací do České republiky a v sobotu 21. června vystoupí také ve Valašském Meziříčí v rámci hudebního festivalu Valašský špalíček 2014. Kapela, jež je známá svou předělávkou hitu Love Hurts zahraje od půl deváté večerní. Nebude se však jednat o zkrácený festivalový set, ale o plnohodnotný koncert. Zakoupené vstupenky jsou platné na hlavní festivalový program.

Skupina Nazareth patří mezi nejdéle hrající soubory na světě. Svou hvězdnou kariéru odstartovali v roce 1971 eponymním debutovým albem a o rok později se deskou Exercises vyšvihli na vrchol. Skladby jako Broken Down Angel a Bad Boy se tehdy umístily v britském žebříčku Top 10. Také následující hudební počiny byly úspěšné. Album Loud ‘N‘ Proud obsahovalo hit This Flight Tonight původně od Joni Mitchell a skladba Hair of the Dog se stala základem všech světových rockových rádií sedmdesátých let. Současně vydali také jeden z největších ploužáků všech dob Love Hurts, předělávku písně od The everly Brothers.

V loňském roce nahráli Nazareth nové album Rock’n’roll Telephone, které obsahuje jedenáct klasických rockových a bluesových balad plus bonusové živé nahrávky. Je to zároveň také poslední album, na kterém zpívá původní zpěvák kapely Dan MacCafferty. Ten musel v minulém roce skupinu Nazareth ze zdravotních důvodů opustit. Našel však za sebe kvalitní náhradu v podobě Lintona Osborna. Jeho hlas členy kapely doslova odrovnal a o jeho kvalitách se budou moci přesvědčit také fanoušci na koncertě ve Valašském Meziříčí. Kromě Lintona Osborna v kapele působí baskytarista Pete Agnew, kytarista Jimmy Murrison a bubeník Lee Agnew.

Vstupenky na koncert skotské legendy Nazareth jsou v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí. K mání jsou vstupenky na hlavní páteční a sobotní program festivalu Valašský špalíček 2014 za 250 Kč, na místě budou za 300 Kč. Všichni tak mají možnost strávit příjemné festivalové chvíle zakončené koncertem skupiny Nazareth. Třídenní vstupenka, která zahrnuje také čtvrteční koncert Karla Plíhala je v předprodeji k dostání za 350 Kč.

Na festivalu Valašský špalíček 2014 vystoupí na pěti scénách třicet účinkujících. Mimo jiné například písničkářka Radůza, dlouholetý baskytarista Lou Reeda američan Fernando Saunders se skupinou, domácí kapely Zrní, Nebe, Houpací koně, Ivan Hlas a Petr Skoumal s triem, irská zpěvačka Rebecca Collins s dánskou kapelou The Unusual History of Ether, Laco Deczi, slovenská kapela Korben Dallas nebo americký kapela Simeon Soul Charger.

(smo#2014)

Ondřej Smolka, PR Manager, Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí, p. o.

Kontakt: tel. 739 470 291, email: smolka@kzvalmez.cz, www.kzvalmez.cz