Legenda českého undergroundu Insania hlásí návrat do M-klubu

Legenda českého undergroundu Insania hlásí návrat do M-klubu

Legenda tvrdě alternativní scény Insania oslavila v loňském roce třicet let od vzniku a k tomu fanouškům nadělila nové album. To také představí v rámci SPAM Tour v meziříčském M-klubu v sobotu 10. února. Společně s nimi přijede alternativní sdružení První hoře.

Loňský rok byl pro brněnské uskupení Insania ve znamení oslav třiceti let od vzniku kapely, vydání nového alba Na počátku byl spam a podzimního turné k jeho propagaci. To ale pokračuje také v letošním roce. V únoru se příznivci této kultovní kapely mohou těšit na jejich návrat do M-klubu. Znovu zde bude znít osobitý crossover tvrdých kytar s moderními syntezátory a samply balancující na pomezí hardcore a metalu. Nové album posbíralo samé skvělé recenze a pění chvály neustává. Kdo si chce zkrátit čekání, může shlédnout videoklipy ke skladbám Nebe a Nietzsche a Joe si nepohlídal záda.

Společně s Insanií dorazí do Valmezu znovuzrozená kapela První hoře, která se na hudební scénu vrátila po dvou letech se zbrusu novým výbušným repertoárem a albem Křehký mechanismus pozemského štěstí. Kapela vyrostla z podhoubí české alternativy a od dob přelomového alba „Lamento“ si svou tvorbou získává fanoušky napříč všemi žánry. Kritici navíc nejnovější album řadí na samotný vrchol jejich diskografie, někteří rovnou i celé tuzemské scény. První hoře charakterizují energická a spontánní vystoupení s divadelními prvky a významnou roli hrají také texty se silnou výpovědní hodnotou, které jsou dílem zpěváka a lídra skupiny Milana Urzy.

Vstupenky na únorový dvojkoncert kapel Insania a První hoře jsou k dostání v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2018)