Legenda českého bigbítu, Vladimír Mišík, navštíví Malou scénu

Legenda českého bigbítu, Vladimír Mišík, navštíví Malou scénu

Malá scéna za oponou Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí připravuje na středu 19. března speciální akustický koncert legendárního českého muzikanta a zakladatele rockové kapely ETC Vladimíra Mišíka, který přijede společně s akustickým triem ČDG neboli Čundergruntem. Koncert začne v 19.30 hodin v prostorách Malé scény případně velkého sálu.

Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od šedesátých let minulého století. Rockový zpěvák, skladatel a textař svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Mimo jiné zhudebnil a na několika kompilacích vydal texty známých českých básníků například Václava Hraběte, Josefa Kainara či Jiřího Dědečka, které postupem času doslova zlidověly a staly se ozdobami kytarových večírků několika generací.

V roce 1974 založil skupinu ETC, se kterou vystupuje i přes několik personálních změn dodnes. Kromě ETC objíždí Mišík kluby také s akustickým triem nazvaným ČDG tedy Čundrgunt. Původně ve složení s Vladimírem Mertou, Petrem Kalandrou a dalšími. Dnes vychází sestava ČDG ze současných či bývalých členů kapely ETC a její složení je na každém koncertě jiné. Z čehož také vychází nástrojové obsazení i hudební aranže tria. Základem jsou však vždy nezaměnitelné písně Vladimíra Mišíka.

Vstupenky na speciální akustický koncert legendy českého bigbítu Vladimíra Mišíka se skupinou ČDG, jsou v prodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na vstupenkovém portále Kulturního zařízení vstupenky.kzvalmez.cz.

 

(smo #2014)

Ondřej Smolka, PR Manager, smolka@kzvalmez.cz, +420 739 470 291

 

Vladimír Mišík & ČDG Valmez