LEGENDA BLUES A FOLKU V M-KLUBU

Ostravská legenda blues a folku, písničkář Pepa Streichl, spolu s kapelou Bluesquare vystoupí zítra v sobotu 24. září v meziříčském M-klubu.


Pepa Streichl vystupuje už od roku 1968 a patří mezi vůbec první písničkáře u nás. V minulosti se tento dnes již legendární ostravský bluesman pravidelně účastnil folkových kolotočů v Ostravě - Porubě. Ve druhé polovině osmdesátých let doprovázel nejznámějšího českého písničkáře současnosti Jaromíra Nohavicu, se kterým hudebně spolupracoval i na jeho prvním albu „Darmoděj“. V devadesátých letech inklinoval k Blues a založil kapelu Truc Blues, se kterou v jejich počátcích hrál a vystupoval. Ze Streichlových zpěvníků čerpal i další ostravský folkař Pavel Dobeš, který si z jeho písní sestavil celé album a na němž se podíleli mimo jiné také hudebníci ze skupiny Buty. Po epizodě se skupinou Truc Blues se po roce 2002 Pepa Streichl vrátil k sólovému hraní a částečně i k folkovým písničkám.

 

Spolu s písničkářem Pepou Streichlem vystoupí i novojičínská bluesová formace Bluesquare, která vznikla na podzim roku 2007. Kapela se pyšní oceněním Zajíc 2010 za nejlepší kapelu Moravskoslezského kraje v kategorii jazz/blues. Styl Bluesquare je pevně zasazen v blues s převážně původním repertoárem. „Pánové však rádi experimentují“ říká dramaturg M-klubu David Schwager a tak se jejich písně často ubírají i jinými směry, například southern rockem, hard rockem nebo psychedelic.

 

Vše je připraveno na zítra 24. září ve 20.00 hodin, kdy se M-klubem ponesou houpavé tóny blues a folku. Tento večer by si neměl nechat ujít žádný fanoušek tradičního blues.

 

(smo)