Lednové programy zaplnily Kulturní zařízení ve Valašském Meziříčí

Lednové programy zaplnily Kulturní zařízení ve Valašském Meziříčí

Začátek každého roku bývá v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí většinou ve znamení plesové sezóny, kdy na koncerty nezbývá příliš místa. Nejinak tomu je také letos. Avšak s tím rozdílem, že se nějaký ten koncertní termín našel a hned úvodem se fanoušci a hlavně fanynky těšili ze skupin Nebe a Mirai, následující týden M-klub ovládly kapely Poletíme? a Mucha a v neposlední řadě zaplnil velký sál kytarista Štěpán Rak. Tři vyprodané koncerty v měsíci lednu a do posledního místa zaplněné kino Svět na přednáškách Jakuba Vágnera, to si žádá velké díky návštěvníkům za skvělou atmosféru.

První dva měsíce nového roku většinou nenabízí příliš jiných kulturních možností než plesových radovánek. Tento rok se ale podařilo několik volných víkendových termínů zajistit a právem si konané koncerty odnesly velký obdiv, jak ze strany návštěvníků, tak ze strany muzikantů. Hned druhý lednový víkend po vánočních svátcích, vyrazily do sklepení M-klubu v sobotu 9. ledna kapely Nebe a Mirai. Fanoušci odcházeli nabiti ze skvělého koncertu. A nebyli sami. Kapely Nebe i Mirai na svých sociálních sítích sdílely pozitivní příspěvky. Členové kapely Nebe napsali: „Fantastický Valmez! Hrozně moc vám chceme poděkovat za nepřekonatelnou atmošku na našem prvním - a rovnou vyprodaném letošním koncertě!“ a skupina Mirai. „Včera, když jsem šel s teplotou na stage, tak jsem si přál, ať se hlavně neskácím a ať už je to za mnou, ale vyprodané "emko" ve Valmezu bylo v ten moment tou nejlepší medicínou. Děkujeme za husinu během Cesty z města!“

Nejinak tomu bylo i při dvojkoncertě skupin Poletíme? a Mucha, kteří zaplnili M-klub v pátek 15. ledna. Parta pohledných chlapů alias Poletíme? zde rozbalila tradičně vynikající turbošansonovou show. Za to femipunková kapela Mucha brněnské zpěvačky Nikoly Muchové dostala návštěvníky svými netradičními texty a prvním plnohodnotným koncertem po premiéře na festivalu Valašský špalíček 2013.

Nadšenému publiku se těšila také Malá scéna za oponou. Kde ve čtvrtek 21. ledna zahrál virtuózní kytarista světové třídy Štěpán Rak. Jeho koncert se pro velký zájem přesunul z komorních prostor za oponou před oponu, kde přítomné uchvátil svou precizní hrou a k jednotlivým skladbám přidal osobní příběhy vztahující se k nim. V komponovaném večeru zahrál jak skladbu Song for David, tak výběr ze skladeb na motivy pohádek i titulní píseň z filmu Vinnetou.

 

 

(smo#2016)