Leden v M-klubu patří tvrdším žánrům

Leden v M-klubu patří tvrdším žánrům

Zimní lednové dny budou ve sklepení M-klubu patřit tvrdším hudebním žánrům. A to rovnou dvakrát. V pátek šestnáctého zde poprvé dorazí slovenská power speedová kapela Anthology společně se Obscuro Corvus a Bastardo Dentro. Následující týden třiadvacátého je vystřídají ostravští metalisté Endless a pražští Symbiosis. Oba koncerty začnou v osm hodin večer.

Vůbec poprvé se ve Valmezu představí slovenský sextet z Nižné, Anthology. Počátkem roku 2014 se odhodlali k zásadnímu kroku a po třech letech starému demu Exitus vydali výtečný debut The Prophecy. Server criticmusic.cz napsal: „Pokud máte rádi NIGHTWISH staré školy, řekněme někde kolem alba „Oceanborn“ (1998), tak potom budete u „Prophecy“ zřejmě prožívat menší orgasmus. Anthology se totiž podle mě podařilo dotáhnout koncept „Oceanborn“ k dokonalosti. Jakoby stvořili následovníka tohoto alba NIGHTWISH, ovšem s tím rozdílem, že Anthology se vydali cestou přitvrzení. A mírného zatmění.“ Společnost jim v M-klubu budou dělat vsetínští Obscuro Corvus a novojičínští Bastardo Dentro.

Dvacet let působí na hudební scéně ostravská progressive metalová parta Endless. A při příležitosti nového alba nazvaného If The Universe Is The Answer zavítá také do M-klubu. Za celou tu dobu však neustrnula na jednom místě a neustále se vyvíjí. Takže nelze jistě říct, jak bude jejich tvorba znít za pár let. Novinkové album je silné, současné, moderní, energické a plné nálad, které vyplynou na povrch někdy až po více posleších. Svou hudbou však dokážou oslovit i některé posluchače, kteří si jinak hoví v odlišných stylech. Páteční koncert doplní pražský Symbiosis, spojení elektroniky a živých hudebníků.

(smo#2014)