Kytarista Rudy Linka doprovodí na Malé scéně zpěvačku Christinu Prindle

Kytarista Rudy Linka doprovodí na Malé scéně zpěvačku Christinu Prindle

Malá scéna za oponou Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí připravila pro příznivce jazzu a blues Jarní jazz-bluesové dny. V sobotu 14. března se zde představí vynikající newyorská zpěvačka Christina Prindle za doprovodu jazzového kytaristy Rudyho Linky. Začátek je o půl osmé večerní.

 

Temně sametový hlas americké gospelové zpěvačky Christiny Prindle přenese návštěvníky koncertu do atmosféry newyorských jazzových klubů. Zpěvačku na turné po republice doprovází známý jazzový kytarista českého původu Rudy Linka. Spojení dvou vynikajících umělců nabízí jedinečný zážitek. Kromě vlastních skladeb zahrají také osobité verze písní skupin Beatles, nebo U2, písničkářky Joni Mitchell, či krále soulového zpěvu Raye Charlese.

Rudy Linka je na jazzové scéně známou personou, jíž není třeba našim posluchačům zvlášť představovat. Zakladatel Bohemian Jazz Festivalu se umístil v hlasování čtenářů magazínu DownBeat mezi nejlepšími deseti jazzovými kytaristy. S Christinou Prindle společně koncertovali v elitních jazzových klubech v New Yorku i ve Washingtonu DC, kde v září zahráli na ceremoniálu při odhalování busty Václava Havla v sídle amerického Kongresu. Christina Prindle je odchovaná gospelovými sbory v Harlemu a její cesta ke hvězdám začala před pěti lety, kdy se umístila na druhém místě v prestižní pěvecké soutěži v newyorském divadle Apollo. K vítězům tohoto klání historicky patří takoví velikáni jako Stevie Wonder, James Brown či legendární Ella Fitzgerald.

 

Vstupenky na skvělý koncert Christiny Prindle a Rudyho Linky jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

 

(smo#2015)