Kulturní zařízení hostilo benefiční koncert Setkání na zámku

Kulturní zařízení hostilo benefiční koncert Setkání na zámku

Čtvrté Setkání na zámku pomáhalo dobré věci. Pro handicapovanou Emu se na nákup nových baterií do kochleárního implantátu podařilo vybrat téměř devět tisíc korun. Večer plný hudby a tance se uskutečnil v pátek 3. října ve velkém sále Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí. Hlavním pořadatelem byla Cimbálová muzika Polajka.

Již tradičně pořádá Cimbálová muzika Polajka  akci Setkání na zámku, kde se potkávají místní sbory a soubory v zámku Žerotínů. V posledních dvou letech přispívá také potřebným dětem. Letošní ročník se konal pro malou Emu, která trpí praktickou hluchotou a atypickým autismem. Na nákup nových baterií do kochleárního implantátu se podařilo vybrat osm tisíc osm set osmdesát korun. Darovací šek převzala z rukou Jaroslava Piškuly a místostarosty Jiřího Pernického maminka malé Emy a se slzami dojetí poděkovala všem, kteří tento krásný večer uspořádali.

Celý večer zahájila pořádající Cimbálová muzika Polajka s hostujícími sólisty Evou Porubovou a Jaroslavem Piškulou. Následně hudebně doprovodila Polajka také děvčata Las Perlitas z Taneční školy Sokol Dance, které představily moderní country tance. Prostor pak dostaly děti z Folklórního souboru Ovečky pod vedením paní Jany Vlčkové a Dětský pěvecký soubor Stonožka ze Základní umělecké školy Alfréda Radoka Valašské Meziříčí. Závěr večera patřil hostům ze Slovenska. Folklórní soubor Jánošík Senior představil tradiční slovenský folklór z okolí města Partizánského.

(smo#2014)