Kocour Mikeš vezme děti za dobrodružstvím

Kocour Mikeš vezme děti za dobrodružstvím

Letošní sezónu pohádkového předplatného Sedmikráska v Kulturním zařízení města Valašského Meziříčí završí zlínské Divadlo Scéna klasickou pohádkou O Kocouru Mikešovi. Ten vezme všechny děti na cestu plnou dobrodružství a nezapomenutelných zážitků v sobotu 18. dubna od šestnácté hodiny.

Posledním dětským představením z předplatného Sedmikráska 2014/2015 meziříčského S-klubu bude pohádka na motivy klasické pohádky Josefa Lady O Kocouru Mikešovi. Ta nahrazuje původně avizovanou inscenaci Za devatero horami, jež se měla uskutečnit o týden dříve 11. dubna. Černý kocourek Mikeš žil v Hrusicích u Ševců a nejvíc si s ním rozuměl Pepík. Spolu se navyváděli mnoho veselých kousků a taškařic, při nichž nikdy nechyběli kamarádi Pašík a Bobeš. Když se Mikeš vypravil do světa, prožil nejedno dobrodružství na cestách a v cirkuse, kde na čas zakotvil. Ale všude dobře, doma nejlíp, a tak se kocourek zase vrátil do Hrusic, aby rozdával radost všem dětem.

Vstupenky na pohádkové dobrodružství známého kocoura Mikeše jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí.

 

 

(smo#2015)