Kočky z Letný Jiřího Dědečka

Kočky z Letný Jiřího Dědečka

Písničkář, básník, spisovatel a předseda Českého centra Mezinárodního PEN klubu Jiří Dědeček vystoupí na Malé scéně za oponou Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí ve středu 5. února v pořadu „Kočky z Letný…“ Kromě písní z nového alba zazpívá a zahraje také staré kusy. Koncert začíná v 19.30 hodin.

Už od mala toužil po tom, stát se spisovatelem. Na pódium jej dostal až písničkář Jan Burian a tím začalo dvanáct let jejich společného koncertování. První LP deska vyšla Jiřímu Dědečkovi až po revoluci v roce 1990 a nese název Zabili trafikantku. Jedná se o živou nahrávku koncertu v Semaforu a v loňském roce vyšla k jeho šedesátinám její reedice. Doposud vydal, kromě několika singlů, něco okolo deseti alb. Nepočítáme-li již zmíněnou reedici, tak je prozatím poslední deskou Prší nám do Campari z roku 2010, kterou natočil se svou skupinou Úterý.

Kromě hraní, se Jiří Dědeček věnuje také psaní a překládání. Naposledy mu ve vydavatelství Meandr vyšla v roce 2012 pohádková kniha Pohádky o Malé tlusté víle inspirovaná jeho dvěma malými dcerami a jejich hračkami. O rok dříve se dostalo na první vydání legendární básnické sbírky Slizské písně.

Vstupenky na koncert svérázného písničkáře, mistra textu a pointy, srandisty a ochránce přírody Jiřího Dědečka jsou v prodeji v Turistickém informační centru ve Valašském Meziříčí nebo online na vstupenkovém portále Kulturního zařízení vstupeny.kzvalmez.cz.

(smo)

@2014

 

Jiří Dědeček Valmez