Kino Svět promítá teaser k Propadlu

Kino Svět promítá teaser k Propadlu

Návštěvníci kinosálů jsou zvyklí na to, že před promítáním filmu, na který si zakoupili vstupenku, vidí na plátně upoutávky k filmům, které se do distribuce teprve chystají. Kino Svět se od včerejška může pochlubit skutečnou raritou – společně s filmovými upoutávkami se tam promítal také teaser k připravovanému divadelnímu představení Propadlo.Ten tam diváci uvidí  při večerních představeních ještě po následující dva týdny.

„Že má divadlo teaser, který se hraje v kině, asi úplně normální není," přiznává režisér divadelní hry Propadlo a filmový producent Milan Kuchynka, který upoutávku v HD kvalitě natočil se svým kamarádem Janem Basetem Střítežským. Se Střítežským Kuchynka spolupracuje také na dokončovaném filmu Alois Nebel. V teaseru se objevují téměř všichni herci. „Teaser je ve volném překladu 'napínák', který má navnadit a informovat, že něco bude, ale zároveň nic moc neprozradit. To má za úkol až trailer," vysvětlil Kuchynka. Vzhledem k tomu, že premiéra představení je naplánována už na 5. listopadu, traileru už se lidé asi nedočkají.

Divadelní hru Propadlo zkouší nový pražsko-valašskomeziříčský spolek Dopadlo. Scénář ke hře napsal držitel Českého lva za snímek Protektor Robert Geisler. Režísérské taktovky se ujal producent Milan Kuchynka, který se rovněž podílel na Protektorovi. Název hry není náhodný, součástí scény bude také dvoumetrové funkční propadlo. Uvedení představení je naplánováno na pátek 5. listopadu a sobotu 6. listopadu do sálu Kulturního zařízení. Lukáš Martinek (lum)