Kino svět ožije outdoorovými filmy

Kino svět ožije outdoorovými filmy

Unikátní soutěžní festival, zaměřený na filmy z outdoorového prostředí všech koutů světa, má v naší zemi již jedenáctiletou tradici. V období od září do prosince 2013 navštíví festival 43 měst České republiky, Slovenska a dokonce i Ruska. Poprvé v historii zavítá Mezinárodní Festival Outdoorových Filmů také do Kina Svět ve Valašském Meziříčí. Zde se uskuteční od 21. do 24. listopadu.

Mezinárodní festival outdoorových filmů se za deset let své existence stal ve své podstatě a charakteru největším putovním festivalem soutěžních filmů nejen v České republice, ale také na světě. "V našem městě ani okolí nemá podobný festival obdoby, proto jsme se rozhodli, že letos přivezeme exkluzivní filmy také do Valašského Meziříčí a uděláme z festivalu ve městě dlouholetou tradici do budoucna", řekl jeden z pořadatelů Pavel Němec.

Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné. Ty návštěvníky zavedou do různých míst naší planety, ukazují mentalitu a kulturu tamních obyvatel a poodkrývají prostředí, kde se běžný "smrtelník" nedostane. Mnoho filmů má velký sociální a citový náboj. Festivalu se zúčastňují čeští, slovenští a zahraniční autoři, filmová studia, národní televize i soukromé televizní společnosti, a to v profesionální i amatérské rovině. Filmy jsou jedinečné a neopakovatelné. Na nic nehrají, to co divák vidí je skutečnost, která se odehrála.

Na diváky čekají během čtyř festivalových dní filmy rozděleny do několika kategorií. Mimo to se uskuteční také besedy s tvůrci filmů a jejich aktéry a dalšími osobnostmi ze světa sportu a cestování. Do kina zavítá ultramaratonský cyklista Svatopluk Božák, který zdolal nejdelší závod planety napříč USA a bikerka z Valašského Meziříčí Tereza Huříková. Promítat se bude od čtvrtka do neděle ve dvouhodinových blocích, denně v 17:00 a 19:30. Páteční a pondělní dopoledne budou určeny školám, které mohou pojmout festival jako součást výuky u cestopisných filmů se sociální, historickou a zeměpisnou tématikou.

Lístky na festival se budou prodávat v předprodeji v Informačním centru ve Valašském Meziříčí a před promítáním v kině Svět. Cena za dvouhodinový blok je pouhých 70,- Kč a diváci si budou moci zakoupit i celofestivalové zvýhodněné vstupenky. Více informací o Mezinárodním Festivalu Outdoorových Filmů naleznete na stránkách http://www.outdoorfilms.cz/uvod/.

Poděkování patří pořadatelům Pavlu Němcovi a Michalu Šimůnkovi a za podporu Kinu Svět a Music baru Lira. Významnou finanční podpory postkylo Město Valašské Meziříčí, Robe lighting effects, Ethicsport CZ, Archsimunek.cz.

(smo)

 

 

MFOF