Kino Svět opět po roce ožije outdoorovými filmy.

Kino Svět opět po roce ožije outdoorovými filmy.

Exkluzivní soutěžní festival, zaměřený na filmy z outdoorového prostředí všech koutů světa, proběhne od září do prosince 2015 ve 46 městech v ČR, na Slovensku a v Rusku. Od 12. - 15.11. 2015 zavítá Mezinárodní Festival Outdoorových Filmů i do kina Svět ve Valašském Meziříčí a to za významné finanční podpory města Valašského Meziříčí, Robe lighting effects a také za podpory kina Svět a kavárny Café Tucan. 

 

Mezinárodní festival outdoorových filmů je soutěžní putovní přehlídkou. Za svou mnohaletou existenci se stal ve své podstatě největším filmovým soutěžním putovním festivalem na světě. Festival je zaměřený na sporty i život s outdoorovou tématikou, na filmy dobrodružné, extrémní, adrenalinové, ale také cestopisné. Mnoho filmů má velký sociální a citový náboj. Tento filmový žánr má také své mimořádné specifikum a jedinečnost. Filmy si na nic nehrají.

 

Na diváky během 4 dní festivalu v kině Svět čekají kromě filmů také besedy s významnými cestovateli a sportovci. Hlavním hostem letošního ročníku bude Pavel Richtr, extrémní dobrodruh a polárník, který se vydává na svém kole za zimními expedicemi i závody. Program doplní i další dobrodruzi, cestovatelé a sportovci. Mezi hosty se pravděpodobně objeví, stejně jako loni, i horolezec Radek Jaroš, jediný Čech, který zdolal Korunu Himaláje.

 

"Loňský ročník navštívily necelé dvě tisícovky diváků, což je oproti prvnímu ročníku v našem městě téměř dvojnásobek. Tento trend růstu návštěvnosti bychom rádi udrželi", řekl Pavel Němec, hlavní pořadatel.

 

Festival probíhá v kině Svět od čtvrtka do neděle 12. - 15.11. 2015 ve dvouhodinových blocích, denně v 17:00 a 19:30 hod. Čtvrteční a páteční dopoledne jsou vyhrazeny školám, které mohou pojmout festival jako součást výuky u cestopisných filmů se sociální, historickou a zeměpisnou tématikou.

 

Prodej vstupenek bude na místě během konání festivalu. Cena za dvouhodinový filmový blok je pouhých 80,- Kč. Pro návštěvníky jsou k dispozici i cenově zvýhodněné vstupenky, jednodenní vstupenka stojí 140 Kč, celofestivalová pak vyjde na rovných 500 Kč.

 

Více informací naleznete na: www.outdoorfilms.cz a www.kino.kzvalmez.cz

(pne)