Kino Svět nabídne festivalové filmy

Kino Svět nabídne festivalové filmy

Nový distribuční projekt Manifesto zamíří na konci září do Valašského Meziříčí. Se svým podtitulem „ozvěny světových filmových festivalů" nabídne divákům unikátní možnost v předpremiéře a festivalovém balení zhlédnout kvalitní filmy, které jsou masově navštěvované na velkých filmových festivalech. V kině Svět proběhne v termínu od 30. září do 6. října.

U zrodu festivalu stojí ředitel distribuční společnosti 35 mm HCE (Home Classic Entertainment) a umělecký ředitel pražského kina Atlas Jiří Králík. Podle něj v současnosti dochází k zásadní diferenciaci mezi tzv. festivalovou a klasickou distribuční nabídkou stálých kin. „Je paradoxní, že dobrých a úspěšných festivalových filmů je čím dál víc. Většina z nich se bohužel nedostává do širší distribuce a vidí je jen festivaloví návštěvníci. V poslední době se tak česká kina stále více spoléhají jen na osvědčené komerční tituly, především 3D filmy, které se letos staly velkou módou a atrakcí," uvedl Králík.

V krátkém období jednoho týdne nabídne kino Svět spolu s dalšími několika vybranými kiny v ČR divákům kolekci festivalových hitů v exkluzivní předpremiéře a ve formě putovního minifestivalu. O širší divácký zájem by se měla postarat žánrová pestrost filmové nabídky. „Festival je orientován na běžného diváka a tomu je podřízena i strategie výběru jednotlivých titulů – každý z nich zastupuje jiný žánr i formu a je také prioritně určen jiné cílové skupině," sdělila vedoucí kina Svět Mirka Kohoutová.

Ve Valašském Meziříčí se mohou diváci těšit na australské drama Kluci jsou zpět, životopisný hudební film o zrodu punkové legendy The Runaways, japonský historický akční film Goemon, francouzský dokument Mimina, ruské válečné drama Unaveni sluncem 2 – Exodus, slovenskou komedii z dob totality Muzika, animovanou smutnou komedii Iluzionista, brutální krimi Vrah ve mně a komediální drama Čtyři lvi. Lukáš Martinek (lum)