Kino nabídne záznam přenosu opery Aida

Verdiho známou operu Aida z Metropolitní opery v New Yorku zprostředkuje ve čtvrtek 14. dubna valašskomeziříčské kino Svět. Půjde o vůbec první přenos tohoto typu, který umožnila nedávná digitalizace kina.

Aida v meziříčském kině slibuje zajímavý zážitek. Obraz v HD kvalitě a prostorovém zvuku diváka jakoby přenese přímo do Metropolitní opery v New Yorku. „S tím rozdílem, že na rozdíl od diváka sedícího přímo v budově opery, si divák může díky oku kamery vychutnávat úžasné detaily. Podle většiny kin, která podobné přenosy uvádějí, bývají lidé dramatem doslova pohlceni," sdělila vedoucí kina Svět Mirka Kohoutová.

Aida Giuseppe Verdiho v italském nastudování s českými titulky trvá téměř čtyři hodiny. Diváci se ale nemusí děsit, že by na sedadlech kina museli vydržet po celou tuto dobu. „Podobně jako v divadle, i záznam přenosu v kině nabídne dvě přestávky, během nichž budou moci sledovat zajímavé rozhovory ze zákulisí," uvedla Kohoutová.

Digitalizace kina Svět, která proběhla v loňském roce, otevírá nové možnosti vizuálního i akustického vyžití. Uvažuje se o zavedení přímých přenosů nejrůznějších koncertů, a to jak klasické, tak populární hudby. Budoucnost těchto přenosů je zatím předmětem dalšího jednání. Lukáš Martinek (lum)