Karel Plíhal zahraje ve Valašském Meziříčí

Karel Plíhal zahraje ve Valašském Meziříčí

Do Valašského Meziříčí se po čtyřech letech vrací jeden z nejpoetičtějších folkařů současné české hudební scény Karel Plíhal. Ve velkém sále Kulturního zařízení vystoupí v předvánočním čase 13. prosince od půl osmé večerní. Hostem recitálu pořádaným Malou scénou za oponou bude kytarista Petr Fiala. Předprodej vstupenek je spuštěn již nyní.

Ojedinělý hudebník textař a poeta Karel Plíhal, se po koncertní pauze způsobené zdravotními potížemi s rukou vrací na koncertní podia. Ten v jedné chvíli dokáže publikum rozesmát veselou básničkou, aby vzápětí posluchače rozněžnil a roztesknil emotivním textem písně. Jednočlennou kapelu Karla Plíhala posílil skvělý kytarista Petr Fiala, kterého Karel potkal na hudební škole v Hradci Králové.

Na Plíhalově koncertě posluchače čeká jemná a hravá poetika, komorní atmosféra a to vše ve formě inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek uvozujících či doplňujících jednotlivé písničky. A zároveň famózní kytarové umění. Koncert však není vhodný pro děti do 12 let.

Vstupenky na prosincový koncert Karla Plíhala v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valmezu a také online na stránkách www.zvalmez.cz.

 

(smo#2018)