Kapela Voilá! a jejich mozaiky příběhů

Kapela Voilá! a jejich mozaiky příběhů

Do M-klubu v polovině listopadu zavítá pražská kapela Voilá!, která se meziříčským divákům poprvé představila docela nedávno na Dnech města 2015 v Amfiteátru. Do sklepení klubu ale přijíždí s plnohodnotným koncertem, na němž představí skladby z debutového alba Décollage. Koncert v sobotu 14. listopadu začne ve 20 hodin a vstupenky jsou již v předprodeji.

Snoubení talentu a zkušeností hudebníků s originálním hlasovým projevem frontmanky Zdenky Trvalcové dokazuje pražská skupina Voilá! na svém debutovém albu Décollage, jež je plné osobitých aranží, citlivých beatů, vtipu a výborného zvuku. "Tak výrazný debut jsem už dlouho neslyšel. Kapela Voilá! natočila album Décollage, které je plné silných emocí, spontánní radosti, pozitivní energie. A také slunce, vína, lehkosti, svobody, srdíčka, prostě všeho, co je pro Francii typické. Francouzské šansony jsou totiž pro pětičlennou formaci zásadním inspiračním zdrojem," napsal ve své recenzi Karel Souček ze serveru hudebniknihovna.cz

Décollage je konceptuální album, které zaznamenává první roky existence kapely Voilà a je zároveň jakýmsi deníkem zpěvačky Zdenky, která je autorkou nebo spoluautorkou všech písní. Inspirací jsou jí cesty po Evropě, milostné zážitky vyprávěné s vtipnou nadsázkou, hudba a jazyk zemí, které má ráda. „Vše začalo před čtyřmi lety mou spoluprací s akordeonistou Michalem Mihokem, který významně ovlivnil celé směrování kapely. Už od začátku vymýšlel velmi neobvyklé aranžmá a hlavně mě podporoval v tom, abychom začali hrát autorské písně. Časem se k nám přidávali další muzikanti z Konzervatoře Jaroslava Ježka a od roku 2014 tvoří kapelu Voilá právě Michal, kontrabasista Miloš Klápště, kytarista Antonín Dlapa, bubeník Jan Chalupa a já,“ říká Zdenka Trvalcová.

Poprvé se s kapelou Voilá! mohli posluchači v Valmezu  setkat na Dnech města Valašské Meziříčí 2015 v Amfiteátru a ti, co to nestihli mohou zabrousit do sklepení M-klubu, kde se uskuteční pořádná párty. Vstupenky na koncert jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo)