Kapela Midi lidi v M-klubu uvede nové album

Kapela Midi lidi v M-klubu uvede nové album

V pátek a sobotu 17 a 18. března se v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí uskuteční další ročník soutěžní postupové přehlídky amatérských divadelních souborů z Moravy Setkání divadel – Malé jevištní formy 2017. Pravidelně má v rámci jeho konání místo také doprovodný program. Toho letošní se ujme známá česká elektropopová kapela Midi Lidi. Koncert se uskuteční v sobotu 18. března v M-klubu od 20 hodin. Vstupenky na přehlídku i samostatný koncert jsou v prodeji.

Zámek Žerotínů bude opět po dva jarní dny patřit amatérským divadelním souborům z různých koutů Moravy. Do přátelské a inspirativní atmosféry se zahalí všechny prostory Kulturního zařízení. Bojovat se bude o postup na Celostátní přehlídku experimentujícího divadla Šrámkův Písek a Celostátní přehlídku studentských divadelních souborů Mladá scéna v Ústí nad Orlicí. A aby se divadelníci mohli po nervózních dnech uvolnit, je připraven doprovodný program v podání kapely Midi Lidi.

Ta vydala v půli loňského června své čtvrté studiové album, které nese název Give Masterpiece a Chance! a v březnu jej poprvé představí meziříčskému publiku. Podzimní turné k jeho podpoře nazvané „Roh hojnosti doplníme!“ Tour 2016 sklízelo úspěchy po celé České i Slovenské republice. Kromě skladeb z nového alba jako Lux nebo Prosím, kam? v M-klubu zazní i osvědčené hity Rád Vařim nebo Mejdan století. A není náhodou, že se doprovodného programu divadelní přehlídky zhostí právě Midi Lidi. Část seskupení zde totiž již několik let jezdí se souborem LÁHOR/Soundsystem, jež má na svém kontě nejeden postup do celostátní přehlídky a řadí se mezi nejlepší improvizační soubory v republice.

Na koncert je samostatné vstupné, které nezahrnuje festivalovou permanentku a naopak. Festival Setkání divadel – Malé jevištní formy 2016 pořádá Kulturní zařízení města Valašského Meziříčí ve spolupráci s NIPOS Artama Praha za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Fondu kultury Zlínského kraje a Města Valašského Meziříčí. Sponzorem festivalu je firma CS Cabot. Vstupenky jsou k dostání na stránkách www.kzvalmez.cz.

(smo#2017)