Kapela Drtikol se vrací do M-klubu, zahrají také Downbelow

Kapela Drtikol se vrací do M-klubu, zahrají také Downbelow

Říjen v M-klubu patří domácí meziříčské hudební scéně. Po vystoupení kapely Out of Sorts začátkem měsíce a festivalem Valmez 2014 v jeho půli se do sklepních prostor chystá také rocková kapela s názvem Drtikol v čele s Milanem Kuchynkou, a to v pátek 24. října. Společníky koncertu bude frýdecko-místecká kytarovka Downbelow. Koncert začne osm hodin večer.

Drtikol se do meziříčského M-klubu vrací téměř rok po svém posledním koncertě, kdy kluci z kapely pokřtili své debutové album Pomalé děje. Jejich pečlivě zaranžované skladby mají kořeny v rockovém prostředí, vůči rockovým klišé se však vymezují nezaměnitelnou poetikou textů a nástrojových partů. Stejně jako tvorba Františka Drtikola, po něm také jméno kapely, se i tvorba seskupení vyznačuje mnohovrstevnatostí a interpretační nejednoznačností. Kromě zpěváka Milana Kuchynky a kytaristy Libora Nejedlého, jež je autorem většiny hudby Drtikolu, působí v kapele také kytarista Václav Drda, basák Hynek Bartošek a bicí nástroje ovládá Petr Chaňo.

V průběhu večera se meziříčskému publiku představí také tříčlenná formace Downbelow z Frýdku-Místku. Na hudební scéně působí už patnáct let. Debutovou desku Roadside Traveler z roku 2011 doplnili o rok později druhým albem Other World. Kapela chtěla původně natočit veselou desku. Záměr však nevyšel a tak jsou písně plné temných zvuků a naléhavých refrénů, jejichž ponurou atmosféru dotvářejí vokály Jaromíra 99 a Niceland. Nahrávku Other World, která na začátku tohoto roku vyšla v luxusní limitované dvoudiskové edici s několika remixi, produkoval Amák Golden známý z kapely Night či Sunshine.

Vstupenky na večer dvou skvělých kapel jsou k dostání v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2014)