Jiří Plocek se vrací na Malou scénu za oponou

Jiří Plocek se vrací na Malou scénu za oponou

Malá scéna za oponou ve Valašském Meziříčí zve na poslechový autorský pořad Hudební útočiště Jiřího Plocka. Autor pořadu provede návštěvníky v neděli 14. října světem hudby, různými hudebními žánry a vzpomínkami na setkání se zajímavými osobnostmi, které potkal jako hudebník, vydavatel, publicista a rozhlasový redaktor. Začátek je v 19.30 hodin.

Po necelých dvou letech se do komorního prostředí Malé scény za oponou vydává hudební publicista Jiří Plocek se sým poslechovým pořadem Hudební útočiště. Hudba je životní souputnicí Jiřího Plocka již od základní školy a vždy vyvažovala jeho původní profesní zaměření, kterým byla biochemie. Profesionálně působil v brněnské kapele Poutníci, v čase a v sestavě s Robertem Křesťanem jako hlavním autorem písní a zpěvákem. Založil skupinu Teagrass, která v různých sestavách vydala několik desek a působila až do roku 2003, na kterou navázal občasným vystupováním s Jitkou Šuranskou a za album Písňobraní dostali žánrovou cenu Anděl 2005. Mimo to je zakladatelem hudebního vydavatelství Gnosis Brno a hudebním redaktorem Českého rozhlasu Brno.

„Na této dlouhé cestě s hudbou a za hudbou jsem potkal v tuzemsku i v zahraničí jednak ohromné množství krásné muziky všech možných žánrů a také spoustu zajímavých lidí, skutečně pozoruhodných osobností. Vzpomínám na ta setkání s hudbou, která je mi zdrojem energie i  léčivým prostředkem, myslívám na ta otevřená okénka do světa i do duší. Rád se k nim vracím, tentokrát v komorním posezení s posluchači v autorském pořadu s názvem Hudební útočiště,“ přibližuje pořad jeho autor Jiří Plocek.

Vstupenky jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2018)