Jiří Kolbaba zaplní kino Svět taji dálek

Jiří Kolbaba zaplní kino Svět taji dálek

Cestovatel a fotograf Jiří Kolbaba zavítá ve středu 16. října do Valašského Meziříčí, kde v kině Svět uvede nestandardní pořad s názvem Fotograf na cestách – splněný sen. Začátek diashow je plánovaný na osmnáctou hodinu.

Jiří Kolbaba vyjíždí každý rok na expedice a poznávací cesty do nejodlehlejších oblastí světa, z nichž pravidelně zpracovává textový a obrazový materiál, který poté prezentuje ve veřejných a mediálních projektech. I když procestoval skoro celý svět, zůstává jeho krédo stále stejné: "Mým snem je navštívit, poznat a pochopit další země, vzdálené kultury a přátelské domorodce." Mimo jiné je známý jeho mnohaletý pořad na rádiu Impuls. „Jiří Kolbaba přiveze do Valašského Meziříčí program nazvaný Fotograf na cestách – splněný sen. Na tomto exotickém výletu nás zavede do vzdálených koutů všech šesti kontinentů a svými fotografiemi a vyprávěním objasní specifika navštívených oblastí,“ prozradil Roman Štěrba, ředitel Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí.

Diváci se mohou těšit na večer plný inspirací a množství snímků přírody, zvířat a lidských tváří, které Jiří Kolbaba doplní svými subjektivními pocity a mimo jiné objasní také mechanizmy globálního cestování a zásady kompoziční tvorby. „Vstupenky na projekci Jiřího Kolbaby jsou k dostání v klasickém předprodeji v Turistickém informačním centru a lze je také zakoupit online na webových stránkách Kulturního zařízení,“ dodává Roman Štěrba.

(smo#2014)