Jesse Ballard a Joe Kučera, spojení dvou hudebních géniů

Jesse Ballard a Joe Kučera, spojení dvou hudebních géniů

Malá scéna za Oponou ve Valašském Meziříčí připravuje další z jarních jazz-bluesových koncertů. Tentokrát se návštěvníci mohou připravit na komorní vystoupení amerického kytaristy a zpěváka Jesse Ballarda, jehož doprovodí německý saxofonista s českými kořeny Joe Kučera. Koncert zde odehrají ve středu 12. dubna od 19.30 hodin.

 

Na meziříčské Malé scéně za oponou to tohle jaro opět skvěle šlape na vlnách jazzu a bluesových tónů. O spojení těchto dvou žánrů se tentokrát postará americký kytarista, zpěvák a skladatel vanmorrisonovského typu Jesse Ballard. Ten téměř celý život strávil cestováním a hraním po různých koutech světa. Mimo jiné koncertoval s hvězdami jako The Scorpions, Joe Cocker nebo Robert Palmer. Prozatím poslední album vydal v roce 2015 a nese název Cut It All Loose.

 

Na jarním turné po České republice jej doprovází bezpochyby jeden z nejvýznamnějších českých muzikantů Joe Kučera. Účinkoval v dechové sekci Framus Five Michala Prokopa, v kapele Karla Černocha, v muzikálu Hair ve Frankfurtu a Západním Berlíně, doprovázel Martu Kubišovou, nebo slavného polského zpěváka Czesława Niemena. S Martinem Kratochvílem pracoval na hudbě k filmu Tankový prapor a sám se podílel na stovkách alb. 

 

Ballard a Kučera se potkali před více než čtyřiceti lety a do společné noty jim padlo blues, které nejlépe dovede interpretovat radosti i strasti jejich životních poutí. Za sebou mají nespočet společných koncertů i turné prozápadním pobřeží Spojených států Amerických.

 

Vstupenky v předprodeji za zvýhodněnou cenu jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2017)