Jeden z nejosobitějších hudebníků britské bluesové scény, Will Johns se vrací na Malou scénu za oponou

Jeden z nejosobitějších hudebníků britské bluesové scény, Will Johns se vrací na Malou scénu za oponou

Vynikající sólový kytarista a zpěvák Will Johns, synovec Erica Claptona a syn hudebního producenta Andyho Johnse, se po roce vrací na Malou scénu za oponou. Tehdy si před meziříčským publikem střihl svou koncertní premiéru, nyní přijíždí jako skvělá náhrada za zrušený koncert avizovaného Vince Agwady. Koncert se uskuteční v neděli 19. listopadu od 19.30 hodin.

Will Johns je uznáván jako jeden z nejosobitějších a nejvíce zapálených hudebníků současné britské bluesové scény. Svou moderní kytarovou techniku měli možnost shlédnout návštěvníci jeho debutového koncertu v meziříčském komorním prostředí právě v loňském roce. Tehdy představil skladby z doposud nejnovějšího alba Something Old, Something New.

Will je nejen úchvatný a ďábelsky charismatický na živých vystoupeních, je také uznáván jako skladatel a třikrát po sobě byl nominován v kategorii „Nejlepší vlastní bluesová skladba“ v britských bluesových cenách. Kromě toho je držitelem desítky cen a ocenění a do povědomí se dostal díky nahrávce On My Back z debutového alba Count On Me. Do Valašského Meziříčí přijede Will Johns s českým Blues bandem složeným z baskytaristy Matěje Černého a bubeníka Michala Noska.

Vstupenky na koncert lze pořídit také v předprodeji a to v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2017)