Jazzový čtvrtek s Veronikou Harcsa na Malé scéně za oponou

Jazzový čtvrtek s Veronikou Harcsa na Malé scéně za oponou

Speciální koncert jazzové princezny Veroniky Harcsa a excelentního kytaristy maďarské jazzové scény Bálinta Gyémánta se uskuteční ve čtvrtek 5. prosince na Malé scéně za oponou Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí. Koncert začne tradičně v osm hodin večer.

Veronika Harcsa zahájila svou kariéru velmi slibně už debutovým albem s názvem Speak Low, s nímž zaznamenala velký úspěch v Japonsku, kde se dostala do první desítky hitparády Tower Records. Na albu se představila jako jedinečná interpretka jazzových standardů. Druhým albem You Don’t Know It’s You, se kromě úspěchů v Japonsku proslavila také na domácí scéně v Maďarsku. Deska složená z vlastních písní ji v Maďarsku vynesla ocenění Maďarské jazzové album roku a stalo se platinovým jazzovým albem. Zpěvačka promovaná na Lisztově Akademii Hudby vystupuje na festivalech a koncertech po celém světě. Pravidelně spolupracuje s italským producentem Nicolou Contem a úspěšnými se stala také její dvě další alba. Třetí Red Baggage a aktuální studiová nahrávka Lámpafény (Světlo lampy), která je specifická tím, že je jejím prvním albem nazpívaným v maďarském jazyce.

 

 

Koncerty Veroniky Harcsa jsou neopakovatelným zážitkem nejen pro čistě jazzové publikum, neboť její repertoár zahrnuje také například cover verze skladeb od Nirvany nebo Jimiho Hendrixe. Ty zní v jejím podání naprosto famózně. Ve Valašském Meziříčí vystoupí Veronika Harcsa společně s kytaristou Bálintem Gyémántem. Na klasickou kytaru se začal učit sám ve dvanácti letech. Fascinován svobodou v jazzu začal studovat u Gabora Juhasze. V současnosti působí v Bálint Gyémánt Trio a v popové skupině Vidampark.

Vstupenky na koncert Veroniky Harcsa & Bálinta Gyémánta lze v předprodeji zakoupit v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na vstupenkovém portále KZ http://vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)

 

Veronika Harcsa Valmez

 

 

Veronika Harcsa Valmez