Jarní koncertní jízda na Malé scéně za oponou

Jarní koncertní jízda na Malé scéně za oponou

Malá scéna za oponou v meziříčském Kulturním zařízení pokračuje ihned ze startu měsíce dubna skvělými koncerty zahraničních umělců. Na programu jsou vystoupení Idy Zalewské, Willa Bernarda, Jesseho Ballarda s Joe Kučerou i Grega Kocha. Koncerty začínají vždy v 19.30 hodin.

V březnu Malá scéna za oponou odstartovala další ročník Jarních jazz-bluesových dnů. Jednotlivé koncerty pokračují také v dubnu. Poctu legendární zpěvačce Billie Holiday vzdá v úterý 4. dubna polská jazzová zpěvačka Ida Zalewska, jež na sebe strhla pozornost před pěti lety svým neobyčejně vydařeným albem As Sung By Billie Holiday. Ida disponuje výrazným, osobitě sytým a tvárným hlasem, pohybujícím se mezi výrazivem černých bluesových zpěvaček a Joni Mitchell. S nejnovějším albem ji pomáhal její dvorní pianista Jakub Płużek, který s ní do Valmezu také přijede.

O tři dny později, v pátek 7. dubna, se zde bude prezentovat skvělý americký kytarista Will Bernard, nominovaný v kategorii jazzových kytaristů jako vycházející hvězda a s albem Party Hats na Grammy v kategorii nejlepší současná jazzová deska. Charakteristická je jeho skvělá technika i cit pro funky a zemitý soul-jazz s výraznými vlivy neworleánského hudebního prostředí. Spolupracoval s takovými esy, jako Herbie Hancock, John Scofield či Jimmy McGriff. Na Malou scénu přijede v triu s Brianem Charettem a Danem Šoltisem. Středa 12. dubna bude patřit v pořadí čtvrtému koncertu a komornímu vystoupení amerického kytaristy, zpěváka a skladatele Jesse Ballarda v doprovodu německého saxofonisty s českými kořeny Joe Kučery, který bezpochyby patří mezi nejvýraznější české muzikanty. Společně se potkali před více než čtyřiceti lety a k interpretaci radostí i strastí, které během svých životních poutí zažili, si vybrali blues.

V květnu pak Malá scéna pokračuje skvělou koncertní jízdou s blues-rock-jazzovým šamanem Gregem Kochem, který zde v triu zahraje ve středu 3. května. Lepší začátek května jsme si ani nemohli přát. Greg koch svou duši upsal šesti strunám elektrické kytary a je každoročním favoritem anket prestižních časopisů Guitar Palyer a Vintage Guitar Magazine. O dva dny později jej bude na komorním pódiu následovat britská hvězda blues a harmonikářka Katie Bradley s Blues bandem. Její debutové album She’s Ready se ve Velké Británii dodnes dobře prodává. Katie spolupracuje s umělci, jako jsou Luther Allison, či Suzanne Vega, a především s rhythm&bluesovými velikány Lucky Petersonem, George Famem, Geno Washingtonem a v poslední době s americkým esem bluesové kytary Kirkem Fletcherem.

Vstupenky jsou k  dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

 

(smo#2017)