Jarní jazz-bluesové dny zaplnily Malou scénu za oponou

Jarní jazz-bluesové dny zaplnily Malou scénu za oponou

Malá scéna za oponou ve Valašském Meziříčí připravila ve dnech 12. a 14. března koncerty britského kytaristy Aynsleyho Listera a newyorského dua Christina Prindle & Rudy Linka, které zaštítila pod Jarní jazz-bluesové dny. Fanoušci blues a jazzu zcela zaplnili nejen prostory Malé scény za oponou, ale i před oponou, kde se přesunul díky velkému zájmu návštěvníků sobotní jazzový koncert.

Skvělý britský bluesový kytarista Aynsley Lister, který nedávno získal několik britských výročních cen, zahrál na pódiu Malé scény ve čtvrtek 12. března. Divákům představil výběr písní ze své tvorby a také známé skladby ve svých specifických úpravách. Nadšenému publiku, které jej dvakrát vytleskalo zpět na pódium, zahrál a zazpíval jak své autorské písně Rain, She's a Woman nebo Mississippi Lawnmower Blues, tak i cover verze několika známých skladeb jako Ain't No Sunshine, Purple Rain, Happy či Tears In Heaven.

Sobota patřila jazzu a americké zpěvačce Christině Prindle, kterou doprovodil slavný jazzový kytarista českého původu Rudy Linka. Duo představilo koncertní program plný písní o lásce, s nímž vystoupili v listopadu ve Washingtonu DC při odhalování busty Václava Havla. Své autorské skladby proložili známými melodiemi například Raye Charlese či Joni Mitchell. Celý večer věnovali památce prezidenta Václava Havla. Také toto duo se s přídavkem vracelo na pódium a po koncertě rozdalo několik podpisů.

Jarní jazz-bluesové dny na Malé scéně ve Valašském Meziříčí se tak setkaly s velkým ohlasem návštěvníků, kteří už teď doufají, že se jarního minifestivalu dočkají i v příštím roce.

 

(smo#2015)