Jarní jazz & bluesové dny budou „splácet dluhy"

Jarní jazz & bluesové dny budou „splácet dluhy"

Dramaturg Malé scény za oponou se rozhodl dokončit, co zjara zatrhla epidemie koronaviru a během několika týdnů vznikl program s názvem Jarní jazz & bluesové dny – Splácení dluhu, který odstartuje trio argentinské kytaristky a zpěvačky Vanesy Harbek už 21. srpna. Následující čtyři koncerty proběhnou do konce září. V předprodeji je opět také výhodná abonentka.

Stále aktuální situace kolem pandemie viru Covid-19 omezuje různými nařízeními konání kulturních akcí. Ale bez kultury nelze žít. O tom bylo možné se přesvědčit například na Valašském špalíčku. Ten se letos stal setkáním kulturně orientovaných lidí, odhodlaných nepodřizovat se diktátu nepříznivých okolností a na stejnou vlnu naladěných muzikantů, kteří nám tři dny na třech scénách hráli své životní příběhy. Z toho také vznikl nápad dokončit to, co Jarní & bluesové dny 2020 začaly. A tak vznikl program Jarní jazz & bluesové dny – Splácení dluhu, jež „splatí“ pět dlužných koncertů z jara.

Sérii odstartuje mimořádně talentovaná argentinská kytaristka a zpěvačka Vanesa Harbek na Letní scéně I. nádvoří zámku Žerotínů. Vanesa zavítá Do Valašského Meziříčí se svou kapelou v rámci evropského turné. Její koncerty s kapelou v mezinárodním obsazení jsou skvělé na pohled i na poslech. Ostatně, kdo viděl aspoň jedno z jejích dvou vystoupení na Valašském špalíčku – Folk blues beat festivalu 2019, ví své. Za nepříznivého počasí se vystoupení přesune do velkého sálu Kulturního zařízení. „Do velkého sálu v prvním patře zámku přesuneme také všechny další plánované koncerty, abychom předběhli možná protiepidemická opatření. Sál se pokusíme při programech Malé scény upravit tak, aby se i v tom dost velkém prostoru aspoň přibližně zachovala nálada, na kterou si návštěvníci na Malé scéně zvykli. Také bar a kavárna Malé scény bude v provozu, takže zachováme i ten společenský parametr našich programů,“ přibližuje mírné změny Karel Prokeš, dramaturg Malé scény za oponou.

A kdo se ujme dalších čtyř vystoupení? V úterý 8. září to bude znamenitě swingující zpěvačka v evergreenech již nežijících autorů židovského původu Dáša Ubrová za doprovodu skutečných legend českého jazzu Milana Kašuby a Vincence Kummera. Návrat na Malou scénu hlásí britský kytarista Mike Ross, jehož psychedelická sóla připomínají kytary amerických hipíků konce 60. let. Doprovod mu v neděli 13. září bude dělat skvělá parta The Bladderstones. Čtvrtou chuťovkou bude kapela argentinsko-španělského charismatického showmana, kytaristy a zpěváka Demiana Dominqueze alias Demian Band v neděli 20. září. Třešničkou na dortu pak bude britská soulová královna Kyla Bronx z Manchesteru. Vítězka British Blues Challenge se na Malé scéně představí zcela poprvé. Společnost jí v pondělí 28. září budou dělat renomovaní britští a čeští hudebníci.

Také na tuto část Jarních jazz & bluesových dnů je možné pořízení výhodných permanentek a užít si tak 5 koncertů za pět set. Ty i vstupenky na jednotlivé koncerty pořídíte v klasických předprodejích v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. Při koncertech budou platit aktuální hygienická nařízení a doporučení Ministerstva zdravotnictví ČR. Děkujeme za pochopení.

(smo#2020)