James Harries s novou image a novým albem na Malé scéně

James Harries s novou image a novým albem na Malé scéně

Britský zpěvák a kytarista James Harries se vrací do Valašského Meziříčí, aby zde představil kritikou i veřejností skvěle přijaté letošní album Until The Sky Bends Down. Jeho dosavadní tvorba je meziříčskému publiku dobře známa a ve čtvrtek 26. listopadu od 19. 30 hodin mají návštěvníci Malé scény za oponou možnost poslechnout si aktuální repertoár znamenitého písničkáře.

James Harries, kdysi saxofonista jazzového orchestru, je výborným kytaristou a doslova pěveckým zjevením. Jako interpret bývá často srovnáván s Jeffem Buckleym nebo Damienem Ricem. Už předchozími alby si získal mnoho věrných fanoušků a nyní jeho nová deska konečně oslovila i dramaturgy rozhlasových stanic. Harries od devadesátých let žije v Praze a dokázal se u nás prosadit také jako autor filmové hudby, například k snímku Lidice.

Posluchači jsou u Harriese zvyklí spíše na komornější projev a například předchozí album, snad jako první hudebník, nahrál celé na mobilní telefon. O to víc jeho publikum na aktuální kolekci Until The Sky Bends Down překvapí krok do velké produkce s majestátním zvukem orchestrálního doprovodu a bohatšími aranžemi, než tomu bylo u předchozích nahrávek. Charakteristická intimní nálada písní v osobitém projevu britského zpěváka se však z jeho šesté řadovky nevytratila. Album Until The Sky Bends Down vyšlo na konci srpna, křest nové desky se konal ve vyprodaném pražském NoD a úvodní skladba Salvation slaví úspěchy v českém éteru.

James Harries vystoupí v komorním prostředí meziříčské Malé scény za oponou. Hostem programu a zpěvákovým spoluhráčem tentokrát bude irský muzikant Kieran McMahon. Vstupenky jsou už nyní k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.