Inteligentní a jemný humor nabídne inscenace Pan Halpern a pan Johnson ve Valašském Meziříčí

Inteligentní a jemný humor nabídne inscenace Pan Halpern a pan Johnson ve Valašském Meziříčí

S-klub Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí finišuje s Divadelním předplatným na tuto sezónu a ve čtvrtek 5. května uvede jeho poslední hru, a to komorní hrou o zvláštním přátelství dvou mužů, Pan Halpern a pan Johnson. Začátek je v devatenáct hodin.

Někdy pro vznik proslulého dramatu stačí málo, a tak tomu je v případě nejlepší a nejúspěšnější hry Pan Halpern a pan Johnson, britského renesančního dělníka, jak sám o sobě někdy říká, Lionela Goldsteina. Inscenací, které originálně, s humorem a přitom bez skrupulí rozebírají celoživotní partnerství je poměrně dost, ale těch, v nichž jsou hlavními postavami dva staří muži, zase tolik není. Text by se dal jednoduše zařadit mezi komediální dramata, ale ani tak by nebylo vystiženo všechno, co v sobě skrývá. Realistický půdorys založený na setkání dvou starých mužů a odhalování doposud neznámých okolností jejich životů, které byly propleteny, aniž by to jeden z nich věděl, je pouze začátek žánrové pestrosti hry. Díky jemnému a inteligentnímu humoru tak má hra bravurní mnohdy až groteskní nadsázku, která je jen zpečetěna zpěvem a až jakýmsi muzikálovým číslem na konci prvního dějství.

Vstupenky na inscenaci Pan Halpern a pan Johnson jsou v doprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)