Inscenace KOndoMEDIE si velice chytře pohrává s lidskými předsudky

Inscenace KOndoMEDIE si velice chytře pohrává s lidskými předsudky

Divadelní předplatné S-klubu Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí pokračuje první prosincový den, kdy zde Divadlo v Rytířské z Prahy uvede bravurní společenskou komedii Francise Vebera s názvem KOndoMEDIE. Začátek je tradičně v 19 hodin a již nyní lze pořídit vstupenky v doprodeji na klasických předprodejových místech.

Teprve letos v březnu uvedlo pražské Divadlo v Rytířské českou premiéru hry KOndoMEDIE renomovaného francouzského autora Francise Vebera, který je mimo jiné podepsán pod jedním z největších komediálních hitů Blbec k večeři. První prosincový den se na její uvedení ve Valašském Meziříčí mohou těšit také místní milovníci divadla. Plejáda herců ve složení Jaromír Nosek, Jan Vlasák, Máša Málková, Petr Motloch, Martin Kraus a Bronislav Kotiš přijedou představit tuto skvělou společenskou komedii, která si velice chytře pohrává s lidskými předsudky a předpojatostmi nejen na pracovišti. Ve sledu zábavných scén a vypointovaných dialogů předvádí, jak snadno lze změnit pohled na druhého člověka, jak rychle se šíří a nabalují „zaručené“ informace. A ukazuje, že často vše závisí hlavně na tom, jak dobře dokážeme hrát svou veřejnou roli.

Příběh se točí okolo nevýrazného účetního Françoise Pignona, který právě prožívá nejhorší období ve svém životě. Rozvod s manželkou, odloučení od syna a hrozící vyhazov z práce jej přivede téměř k sebevraždě. Od ní jej zachrání bývalý podnikový psycholog, jenž mu poradí nečekanou fintu. Žádná firma si přece nedovolí vyhodit zaměstnance s homosexuální orientací, neboť by mohla být nařčena s nekorektnosti. A ani nevadí, že není gay. Když se tuto fámu podaří taktně rozšířit mezi zaměstnance, bude dílo dokonáno. V tu chvíli se z něj ve firmě na kondomy stane z šedé kancelářské myši nepostradatelný člověk.

Doprodej vstupenek na inscenaci KOndoMEDIE, která je v rámci Divadelního předplatného probíhá v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)