Humorná zpověď novopečeného otce… aneb one man show TÁTA přichází do Valmezu

Humorná zpověď novopečeného otce… aneb one man show TÁTA přichází do Valmezu

Do velkého sálu Kulturního zařízení ve Valašském Meziříčí míří jedinečná a celosvětově úspěšná one man show nazvaná jednoduše a výstižně, TÁTA. O tom, jaké to je stát se otcem a jak se to dá s humorem přežít, se diváci dozvědí ve čtvrtek 8. října od 19.00 hodin. V hlavní a jediné roli se představí známý slovenský herec a táta v jednom Roman Pomajbo. Předem Vám prozradíme jen toto: Bez humoru to jednoduše nejde! Vstupenky jsou již k dostání v klasických předprodejích.

Vstup dětí do našeho života všechno změní. Jaké to je stát se otcem? Pánové, nejste v tom sami, přijďte se podívat, jak se to dá s humorem zvládnout a přežít. Ženy se naopak na chvíli dostanou do hlavy mužům a pochopí vše dosud nepochopené. Každý, kdo už podobnou zkušeností prošel, se v jednotlivých situacích určitě najde. Ostatní se pobaví a rodičovství se rozhodně nezaleknou. Největší pozornost je věnována fázi příprav na dítě a na porod, kdy je stejně všechno nakonec úplně jinak, než jak jste se to učili v předporodním kurzu. Výsledkem je novorozenec, který je šedozelený a špinavý od všech tělesných šťáv. Vám však bude připadat naprosto krásný a dokonalý. A potom to přijde – všichni by se rádi vyspali, ale nepodaří se to nikomu. Intimní život jde do háje, oba partneři jsou podráždění a unavení – ale vlastně velmi, velmi šťastní…

Tuto jedinečnou one man show uvedlo premiérově pražské Divadlo v Celetné přesně před dvěma lety a hlavní role se ujal slovenský herec Roman Pomajbo, kterého mnozí jistě znají ze slovenské Partičky či z českého muzikálu Touha. Pomajbo je také hlavním představitelem slovenské verze představení pod názvem OCKO, které mělo premiéru loni v září a počet jeho spokojených diváků stále roste.

Autor hry, Islanďan Bjarni Haukur Thorsson, spisovatel, producent, ale také herec, hru TÁTA sám hrál na Islandu a ve Švédsku. Na hře pracoval čtyři roky a k napsání ho vedla vlastní zkušenost v roli otce. Hra měla premiéru v roce 2007 v Reykjavíku v divadle pro sto padesát osob a okamžitě se stala hitem. Proto se brzy přestěhovala do podstatně větší islandské Národní opery. TÁTA se úspěšně hraje ve více jak dvaceti zemích světa.

Vstupenky na meziříčské představení humorné komedie TÁTA jsou k dostání v klasických předprodejích na stránkách www.kzvalmez.cz a v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí.

(smo#2015)