Hudební festival VALMEZ 2016 oslaví půlkulatiny

Hudební festival VALMEZ 2016 oslaví půlkulatiny

Přesně před pěti lety se z meziříčské hudební scény zrodil festival VALMEZ. Tradičně v polovině října nabízí kvalitní program složený z místních kapel, hudebníků a seskupení. VALMEZ 2016 se opět uskuteční ve všech prostorách Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí, a to v sobotu 15. října 2016 od 15. hodiny. Své vystoupení si připravuje například kapela Ciment, The Unholy Preachers, Ptakusti či Droband. Více informací a podrobný program naleznete na stránkách www.valmezfest.cz.

Tradice není nikdy dost a zůstává zachována také na festivalu VALMEZ 2016. V prostorách sklepení M-klubu vyroste rocková a metalová scéna, jíž zahájí a zároveň si na festivalu poprvé zahraje indie rocková kapelka Out Of Sorts, příjemný a vyzrálý pop okořeněný originálními texty nabídnou Gorilpop, peklo zažehne metalové uskupení Under The Surface, nekompromisní tvrdou hudbu do řad diváků vpálí Facan, návrat hlásí jedna z nejúspěšnějších meziříčských kapel The Unholy Preachers i punkoví Outsider. Závěr v M-klubu bude patřit thrash metalové legendě Irokez.

Velký sál oproti M-klubu nabídne alternativní a folkovou scénu, kterou odstartuje skupina vyzrálých muzikantů hrajících instrumentální rock s názvem 5 V 1. Podruhé se v programu festivalu VALMEZ objeví jazzové uskupení, tentokrát kapela Nowayback. Čtvrtého člena představí 4. Acoustic Harom, následně zahraje stálice valmezské hudební scény a dvorní kapela Divadla Schod Droband, tahouny letošního ročníku, kapelu Ciment netřeba představovat, Ptakustik tentokrát dorazí rovnou s celou kapelou a o závěr na velkém sále se postará punková kapela s nádechem country, Stern.

VALMEZ 2016 se ale letos rozrůstá na dva dny. V pátek 14. října se uskuteční Warm Up festivalu, v rámci kterého vystoupí místní improvizační skupina Valouny se svou Improshow, na kterou se dají vstupenky sehnat v předprodeji již nyní.

Vstupné se oproti loňským ročníkům nijak nemění. Jako tradičně je do 17. hodiny 50 Kč, poté 100 Kč. Více informací o festivalu a jednotlivých účinkujících lze najít na oficiálních stránkách festivalu www.valmezfest.cz.

 

(smo#2016)