Holého projekt Neruda se představí v M-klubu

Hudební chameleon Roman Holý o sobě dal vědět již několikrát. Bez nadsázky lze říci, že na co sáhl, to se mu povedlo. Ať jsou to Monkey Business, J.A.R. či Sexy Dancers. Zhruba před rokem představil svůj nový projekt Neruda. Ten v pátek 15. dubna zavítá do valašskomeziříčského M-klubu.

V prapůvodním projektu Neruda hrál kromě Holého ještě známý zpěvák Matěj Ruppert (Monkey Business) a bubeník Miloš Dvořáček (-123 min). Později se přidali Lukáš Martinek, Petr Škarohlíd a Frederik Janáček, kteří současnou sestavu dotváří. Neruda vydali v loňském roce stejnojmenné eponymní album. „Kdo v názvu kapely hledá souvislost s českým literátem Janem, mýlí se. Jméno kapely spíše definuje styl hudby, kterou Neruda hrají. Jde o poměrně syrový, takříkajíc nerudný rock," řekl produkční M-klubu David Schwager.

Fanoušky Romana Holého možná přímočarost jeho nejmladšího hudebního přírůstku překvapí. Pojítkem s předchozí tvorbou mohou být snad jen texty plné humoru a nadsázky. „Neruda přesto nejsou nějakou heavymetalovou kapelou, jak by se mohlo zdát. Hudba možná působí na první poslech dost tvrdě, ale najdeme v ní i prvky art rocku, undergroundu, funky a dalších stylů," doplnil Schwager. Lukáš Martinek (lum)