Heavy blues přiveze kapela GravelRoad ze Seattlu

Heavy blues přiveze kapela GravelRoad ze Seattlu

Do Valašského Meziříčí míří americká parta GravelRoad. V komorní atmosféře Malé scény za oponou Kulturního zařízení představí spojení blues a punku v jedinečné symbióze. Koncert předcházející Podzimním jazz & bluesovým dnům 2019 se uskuteční ve čtvrtek 19. září od půl osmé večerní.

Více jak patnáct let posouvá americká kapela GravelRoad hudební hranice propojením Hill County Blues a Heavy Rock’n’rollu. Své nejčerstvější album Crooked Nation, jež navazuje na předešlé nahrávky Mississippi Time z roku 2017 a Capitol Hill Country Blues z roku 2016, přiveze pár dní po jeho evropské premiéře v rámci aktuálního turné také do Valašského Meziříčí.

GravelRoad ani tentokrát nepolevují v nastavených kvalitách a nadále cizelují svůj originální rukopis, čímž jej posouvají dál a dál. Jedním z hostů na novince je muzikant Dustin Arbuckle, který do skladby Got You On My Mind přispěl svou harmonikou. Pravidelní návštěvníci koncertů Malé scény za oponou si jej mohou pamatovat z května, kdy zde vystoupil se svou kapelou The Damnations.

Nové album, obsahující deset písní, je již třetí spoluprací kapely s Endinem, a představí řadu skladeb, které magicky spojují hru kytar se šlapající rytmickou sekcí. Členy GravelRoad spojuje čistá láska k hudbě a radost z hraní, která jsou evidentní na každém jejich koncertu.

Vstupenky na koncert čtveřice GravelRoad jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

 

(smo#2019)