Hansardův koncert se uskuteční v zámku

Hansardův koncert se uskuteční v zámku

Jediný koncert Glena Hansarda spolu s jeho jedenáctičlennou doprovodnou skupinou na Moravě se uskuteční ve Valašském Meziříčí ve středu 21. srpna ve velkém sále Kulturního zařízení v zámku Žerotínů.

Pořadatelé původně uvažovali i o amfiteátru v parku, ale nutnost ukončení produkce ve 22.00 hod. za situace, kdy Hansardovy koncerty trvají i tři hodiny a také Hansardovo přání hrát v budově, kde před dvanácti lety začala jeho cesta k oscarové sošce i celosvětové slávě, nakonec rozhodlo. "Na první hraní ve Valašském Meziříčí nemůžu zapomenout. Vůbec jsme s kapelou nevěděli, do čeho jedeme, jen to, že to bude menší festival s pro mě podivným a nevyslovitelným jménem Valašský Špalíček, který prý je "v pohodě". A byla to pravda. Namísto jednoho koncertu jsme během dvou dnů nakonec odehráli tři, publikum bylo fantastické, potkal jsem se s lidmi, se kterými se přátelím a stýkám dodnes. Již během té první návštěvy jsem věděl, že se tady musím vrátit", vzpomíná Glen Hansard.

Turné k prvnímu Glenovu sólovému albu Rhythm and Repose již trvá dva roky, kapela objela dvakrát celý svět. K muzikantům z Hansardovy rockové formace The Fames se přidaly dvě tříčlenné sekce: smyčcová a dechová a také klavírista a pianista Thoma Bartlett. Koncerty sklízejí ovace publika i příznivé recenze hudebních kritiků. A nadšeni jsou i Hansardovi kolegové muzikanti. Když před třemi týdny Hansard s kapelou otevíral koncert Bruce Springsteena, ta si jej v závěru pozval na pódium, aby spolu zazpívali desetiminutovou verzi Springsteenovy písně Drive All Night.

Na Hansardovo přání koncert zahájí předkapela Tichonov, složená z valašských muzikantů a kamarádů, z nichž někteří doprovázeli Glena na jeho prvních českých sólových koncertech. "Když jsem začal posléze do Čech jezdit sólo, trošku mi chyběla kapela za zády. Tak jsem si našel skvělého bubeníka Johna Janečku a baskytaristu Jiřího Petřeka z tehdejší kapely Rauš a požádal je, aby si se mnou na konci vždycky několik písniček zahráli. Rád na to vzpomínám, je dobře, že kluci dělají hudbu dál a že se zas můžeme sejít na jednom pódiu. Těším se na to."

Koncert začíná v 19.30 hod., zbývající lístky je možno zakoupit v Turistickém informačním centru ve Val. Meziříčí nebo přes internet na stránkách vstupenky.kzvalmez.cz. Hlavní sál bude upraven na stání, k sezení bude k dispozici balkón a lóže.