Gospely Janice Harrington, blues Davida Evanse i nespoutaná Radůza na Malé scéně za oponou

Gospely Janice Harrington, blues Davida Evanse i nespoutaná Radůza na Malé scéně za oponou

Malá scéna za oponou zve na jedinečné květnové koncerty americké zpěvačky Janice Harrington ve čtvrtek 12. května, koncert písničkářky Radůzy ve čtvrtek 19. května a koncert osobnosti tradičního amerického blues Davida Evanse v pondělí 23. května. Vstupenky na všechny programy jsou již v předprodeji.

Poprvé se na meziříčském pódiu Malé scény za oponou představí multi-talentovaná americká umělkyně a proslulá zpěvačka jazzu, blues a gospelu Janice Harrington. Na koncertě se představí v triu s japonským klavíristou Halem Tsuchidou a českým bubeníkem Tomášem Hobzkem. Jnice Harrington se v osmdesátých letech objevovala jako stálý host v programu slavného hotelu Flamingo v Las vegas a jejím největším hereckým úspěchem byla účast v legendárním americkém seriálu Dny našich životů. Doposud spolupracovala s takovými velikány jako Billy Daniels, Frank Sinatra Jr. a předskakovala Joan Armatrading nebo B. B. Kingovi.

O týden později, ve čtvrtek 19. května, ještě než na konci června zakončí koncertní sezónu, zahraje ve velkém sále Kulturního zařízení nespoutaná horská bystřina české hudební scény písničkářka Radůza za doprovodu kapely. Na meziříčském koncertě zazpívá nejlepší písničky z dosud vydaných alb i zcela nové písně, které ještě nejsou zaznamenány na žádném nosiči. Radůza převzala na konci března platinovou desku za prodej písničkového CD s knihou šestnácti povídek Marathon – Příběh běžce, které spojuje osoba vypravěče a válečné téma. Nově představila knihu třinácti autobiografických povídek Čáp nejni kondor a v těchto dnech dokončuje hudbu k filmu Tenkrát v ráji, kterou natáčí se svou kapelou i s Janáčkovou filharmonií Ostrava.

V pondělí 23. května se do Valašského Meziříčí vrátí bluesman David Evans. Tato známá a významná osobnost tradičního amerického mississippského blues se zde poprvé představila na bluesové scéně Valašského špalíčku 2015. Tentokrát zavítá s plnohodnotným koncertem v rámci Českého turné 2016. David Evans je držitelem ceny Grammy a bývalým spoluhráčem Hammieho Nixona a také nejvýznamnějším odborníkem na blues, neboť již padesát let mapuje poslední pozůstatky bluesové tradice v mississippské Deltě. Divákům na svém koncertě tak nabídne možnost poznat blues v té nejryzejší podobě a pro kytaristy je jeho hra nebývalou inspirací.

Vstupenky na všechny koncerty na Malé scéně za oponou jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a také online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)