Foukaná skla a skleněné obrazy Josefa Divína v meziříčském Muzejním a galerijním centru

Foukaná skla a skleněné obrazy Josefa Divína v meziříčském Muzejním a galerijním centru

Část druhého výstavního patra Muzejního a galerijního centra v meziříčském zámku Žerotínů bude od pátku 10. března patřit foukanému sklu a skleněným předmětům místního sklářského výtvarníka a pedagoga Josefa Divína. Vernisáž se uskuteční v ten samý den v 18 hodin a úvodního slova se ujme Prof.akad.mal Vladimír Kopecký. Záštitu nad výstavou převzala europoslankyně Martna Dlabajová a starosta města Valašského Meziříčí Robert Stržínek. Výstava bude k vidění do 23. dubna 2017.

Valašskomeziříčský rodák Josef Divínje je sklářským výtvarníkem, pedagogem a vedoucím oboru Design skla na Střední Uměleckoprůmyslové škole sklářské ve Valašském Meziříčí, koordinátorem UNESCO a držitelem desítky ocenění doma i v zahraničí. Ve své tvorbě se věnuje foukaným objektům s natavenými foliemi a skleněným obrazům, v nichž zaznamenává prchavý okamžik při svých cestách krajinou a architekturou.

Součástí výstavy v Muzejním a galerijním centru budou také dvě komentované prohlídky s Josefem Divínem. Ta první pro širokou veřejnost se uskuteční ve středu 19. dubna od 16. hodiny a komentovaná prohlídka určená školám se uskuteční v pátek 21. dubna od 12.30 hodin.

 

(smo#2017)