Folková zpěvačka Petra Börnerová se vrací na Malou scénu se svým triem

Folková zpěvačka Petra Börnerová se vrací na Malou scénu se svým triem

Po úspěšném koncertu v loňském roce se česká zpěvačka Petra Börnerová vrací na pódium Malé scény za oponou Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí. V triu přijede se slovenským hudebníkem Tomášem Bobrovniczkým a maďarským muzikantem Besenyeim Csabou. Speciálním hostem koncertu ve středu 28. Října bude slovenský bluesman Miloš Železňák. Vstupenky jsou v předprodeji.

Petra Börnerová trio je projekt české zpěvačky, skladatelky a akordeonistky Petry Börnerové a jejího manžela slovenského hudebníka Tomáše Bobrovniczkého. Dohromady vystupují již pět let a společnost jim v triu dělá skvělý maďarský hudebník a hráč na foukací harmoniku Besenyei Csaba. Poprvé se na Malé scéně za oponou představili koncem minulého roku a úspěšně se zde vrací potěšit meziříčské publikum repertoárem z nejnovějšího alba Acoustic Session 2.

Na rozdíl od ortodoxně bluesové minulosti se zpěvačka v současné době nechává inspirovat také folkovými, jazzovými i rockovými podněty, což má za výsledek kultivované jazz-bluesové písničkářství na špičkové instrumentální úrovni. Její životní partner Tomáš Bobrovniczký získal Slovenskou bluesovou společností ocenění Bluesman roku 2012 a příležitostně s nimi hostuje také jejich šestiletý syn Tomáš.

Koncert na Malé scéně za oponou bude jedinečný také tím, že jako host se zde k triu přidá významný slovenský hudebník, skladatel a kytarista Miloš Železňák, kterého návštěvníci scény znají z jeho předešlých koncertů i vystoupení na festivalu Valašský špalíček. Vstupenky jsou již v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

 

 

 

(smo#2015)