Fiordmoss vyráží na podzimní turné, zastaví se také ve Valmezu

Fiordmoss vyráží na podzimní turné, zastaví se také ve Valmezu

Trojice českých hudebníků, která se po odstěhování do Berlína rozrostla o norského bubeníka alias Fiordmoss, vyráží na podzimní turné v rámci propagace debutového alba Kingdome Come. Na meziříčském koncertě v M-klubu se k nim v sobotu 18. listopadu přidají kapely Fred Madison a Stereofox.

V M-klubu se schyluje k jedinečnému nebo spíše jedinečně temnému hudebnímu večeru, který si na svědomí vezmou kapely Fiordmoss, Fred Madison a Stereofox. Všechny mají kořeny v Brně a první dvě zmíněné navíc právě ve Valašském Meziříčí. Petra Hermanová, frontmanka mezinárodní formace Fiordmoss, je někdejší uměleckou partnerkou Markéty Irglové z dávné meziříčské dvojice Siren. Původně brněnské trio se přesídlilo do Berlína a zde potkalo norského producenta a také současného bubeníka Jon-Erika Bosku. V polovině října vydali vlastním nákladem, po dlouhých letech a několika EP svou debutovou desku, jež nazvali Kingdome Come a vyrazili na podzimní miniturné.

Na koncertě v M-klubu je doprovodí kapela Fred Madison, v čele s Mírou Šulákem a Martinem Janírkem. Naposledy byly k vidění na folkové scéně festivalu Valmez. Tentokrát se ale představí nově v triu s bubeníkem Adamem Košem, který současně hraje i v kapele No Distance Paradise. Návštěvníci se možná dočkají také nových skladeb z připravovaného EP. Třetici uzavírá brněnské elektronicko-kytarové duo Stereofox s nádechem psychedelie. Vokalistka a instrumentalistka Viktória Šmídová společně s kytaristou Radimem Kocourkem zde se svými přesně strukturovanými písňovými formami, jež střídají abstraktními improvizovanými pasážemi s anglickými texty, zavítají poprvé.

Vstupenky jsou k dostání také v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

 

(smo#2017)