Filmový festival Expediční kamera, přináší do M-klubu opět nejlepší filmy o cestování a sportech v přírodě

Filmový festival Expediční kamera, přináší do M-klubu opět nejlepší filmy o cestování a sportech v přírodě

Již pátý ročník přehlídky nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny, Expediční kamera se uskuteční v prostorách meziříčského M-klubu. Ve středu 26. března čeká na všechny příznivce adrenalinu a sportu pořádná dávka dobrodružství. Začátek je v šest hodin odpoledne a promítání bude rozděleno do dvou bloků.

Letošní ročník Expediční kamery nabídne šest filmů plných dobrodružství, objevování adrenalinu a napětí zařazených do hlavního programu. Expedici ke kořenům tradiční kultury zprostředkujíce slovenský film Pygmejové: Děti džungle o fotografovi Ivanu Bulíkovi, který touží najít a zachytit život a zvyky nejmenších lidí planety. Naproti tomu sleduje snímek Tatry bez limitů partu slovenských vrcholových sportovců, jejž přijali výzvu, aby přepsali dějiny extrémních sportovních výkonů ve Vysokých tatrách historicky prvním B. A. S. E. jumpem. Britský film The Empty Quarter vás pro změnu zavede do nitra jedné z největších pouští na světě Rub al-Chálí (The Empty Quarter) na pěší expedici dvou dobrodruhů bez pomoci velbloudů. Čtvrtý film z hlavního programu se zaměří na lezení, u kterého vám bude tuhnout krev v žilách. Obyčejný lezec Alex se rozhodl přelézt Trojici, velké stěny v Yosemitském národním parku, za méně než čtyřiadvacet hodin. Zdali uspěl, zjistíte na konci amerického snímku Honnold 3.0.

Z džunglí, sněhu, pouště a pustých skal nás snímek Down The Line, okouzlí nitrem kaňonů a vodopádů v okolí Vancouveru. Společně s hrstkou oddaných Kanaďanů se vydáme na cestu hlubokými tůněmi a nádhernými vodopády. Posledním filmem zařazeným do hlavního programu bude bláznivé spojení jeskyňaření a jednokolky v úzkých prostorách jeskyní s názvem Cave unicycling.

Návštěvníci festivalu mohou s Expediční kamerou opět soutěžit o řadu sportovních a outdoorových cen vyplněním tradičního anketního lístku. Vstupenky na filmový festival Expediční kamera 2014, jsou v prodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na vstupenkovém portále Kulturního zařízení vstupenky.kzvalmez.cz.

 

(smo #2014)

Ondřej Smolka, PR Manager, smolka@kzvalmez.cz, +420 739 470 291

 

Expediční kamera 2014 M-klub