Festival poezie nabídne hudební kabaret i improvizaci

Festival poezie nabídne hudební kabaret i improvizaci

Devětačtyřicátý ročník Mezinárodního festivalu poezie nabídne ve dvou večerech doprovodný program. Čtvrtku se zhostí bezprostřední, energická a okouzlující kapela se zajímavým názvem Jelení loje a pátek bude patřit známému divadelnímu souboru LÁHOR/Soundsystem.

Jelení loje jsou okouzlující ženské pěvecké tělísko ve složení Jana Kollertová, Johana Vaňousová a Elena Volpi pod vedením Vaška Jelínka. Svým hudebním kabaretem s líbivými tóny jazzu a komediálními prvky se dokáží vrýt pod kůži každému návštěvníkovu. Jelení loje zahájí celý Mezinárodní festival poezie ve čtvrtek něco málo po osmé hodině večerní.

Druhé doprovodné představení si vezme na starost kolektivní jevištní úderka LÁHOR/Soundsystem. Skupina těch nejlepších herců z českých a moravských improvizačních divadel. Na festivalu poezie představí nedobrovolné psychodrama s názvem Když čas netlačí aneb na jedné lodi, s níž vyhráli Cenu Josefa Fabiána neboli cenu diváků na březnovém festivalu Malé jevištní formy – Setkání divadel 2013 ve Valašském Meziříčí.

Festival je pořádán Kulturním zařízením města Valašského Meziříčí ve spolupráci s městem Valašské Meziříčí. Finanční podporu poskytlo Ministerstvo kultury ČR, město Valašské Meziříčí a CS CABOT ve spolupráci s NIPOS ARTAMA Praha a Národným osvetovým centrom Bratislava. Vstupenky na doprovodný program jsou k zakoupení v Turistickém Informačním centru ve Valašském Meziříčí či online na vstupenkovém portále http://vstupenky.kzvalmez.cz.

(smo)

 

Jelení loje

Jelení Loje

 

LÁHOR/Soundsystem