Festival poezie doprovodí David Stypka & Bandjeez

Festival poezie doprovodí David Stypka & Bandjeez

V říjnu se v Kulturním zařízení uskuteční již 52. ročník Mezinárodního festivalu poezie, soutěže amatérských recitátorů České republiky a Slovenska. Tradičně jsou jeho součástí také doprovodné programy. Ve čtvrtek 20. října bude patřit poetickému večeru Prostějovská kavárna a v pátek 21. října koncertu Davida Stypky se skupinou Bandjeez.

První doprovodný program Mezinárodního festivalu poezie 2016 se uskuteční po jeho slavnostním zahájení ve čtvrtek 20. října ve velkém sále od osmé hodiny večerní. Poetický večer uskupení interpretů poezie a jiných literárních textů s názvem Prostějovská kavárna byl původně vytvořen pro celorepublikový festival amatérského divadla Jiráskův Hronov. Odtud teď dále putuje po celé republice a poprvé zavítá také do Valašského Meziříčí. „Jeho program tvoří sólisté, jež jsou každoročními účastníky a vesměs laureáty celostátní přehlídky uměleckého přednesu Wolkrův Prostějov, kteří recitují a zpívají texty básníků současných i věčně živých v doprovodu pro tuto příležitost vytvořené kapely,“ přibližuje představení dramaturgyně Hana Marková.

Následující den bude ve velkém sále patřit objevu české hudební scény Davidu Stypkovi a kapele Bandjeez. Charistmatický zpěvák z Frýdecko-Místecka nedávno vydal ochutnávku z v současné době připravovaného druhého řadového alba Neboj, které je naplánováno na únor příštího roku. EP s názvem Jericho dostalo Davida Stypku ihned po vydání do povědomí širokého publika i kritiků. A tuto pozornost si opravdu zaslouží. Svým silným a uhrančivým hlasem, vyzrálostí a autentickými texty si dokáže posluchače podmanit od prvních tónů. První desku nazvanou Čaruj vydal David Stypka & Bandjeez před dvěma lety. Od té doby se lecco změnilo. Nejen v sestavě, ale i v hudbě a stylu. Světlo světa nedávno spatřil také videoklip k písni Vrány taky z režie Mejly Basela.

Vstupenky na koncert Davida Stypky & Bandjeez jsou k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz .Mezinárodní festival poezie se koná za finanční podpory Ministerstva kultury ČR, Města Valašské Meziříčí a CS CABOT, ve spolupráci s NIPOS ARTAMA Praha a Národným osvetovým centrom Bratislava, kulturním klubem u hradeb Prostějov - DUHA a Mestským kultúrnym strediskom Dolný Kubín.

(smo#2016)