Festival duchovních písní představí pěvecké sbory

Festival duchovních písní představí pěvecké sbory

Valašské Meziříčí se v sobotu 30. dubna ponoří do krásy duchovních písní. V kostele Nanebevzetí panny Marie se zde totiž uskuteční Festival duchovních písní, na kterém zazpívají šest pěveckých souborů nejen z Meziříčí a okolí. Začátek programu je ve 14.30 hodin a vstupné je dobrovolné.

Po několika letech se ve Valašském Meziříčí opět uskuteční Festival duchovních písní, který pořádá místí Mužský pěvecký sbor Beseda společně s Kulturním zařízením města Valašského Meziříčí a za podpory města Valašské Meziříčí. Festivalu se zúčastní šest pěveckých sborů.

Odpoledne zahájí sbory místních škol. Jako první zazpívá Dětský pěvecký sbor Broučci meziříčské Církevní školy Salvátor pěti skladbami. Následně se návštěvníkům představí Basové G z Gymnázia Františka Palackého Valašské Meziříčí a třetici uzavře Smyčcový orchestr Základní umělecké školy Alfréda Radoka Valašské Meziříčí. Druhá polovina bude patřit zkušeným pěveckým sborům. Nastudované písně uvede meziříčský Ženský pěvecký soubor Hedvika, Mužský pěvecký sbor Lumír ze Vsetína a hostující Mužský pěvecký sbor Beseda. Závěr celého programu bude patřit společné písni Wolfganga Amadea Mozarta Ave verum corpus. Vstupné na meziříčský Festival duchovních písní je dobrovolné.

(smo#2016)