Fenomenální harmonikář Erich Boboš Procházka na Malé scéně za oponou

Fenomenální harmonikář Erich Boboš Procházka na Malé scéně za oponou

Jarní jazz-bluesové dny na Malé scéně za oponou ve Valašském Meziříčí zakončí ve středu 23. března od půl osmé večerní bluesová dvojice skvělých slovenských muzikantů Erich Boboš Procházka & Marek Wolf, jež posouvají blues pomocí výrazových prostředků různých žánrů daleko za hranice jeho tradice.

Letošní Jarní jazz-bluesové dny 2016 na Malé scéně za oponou Kulturního zařízení města Valašského Meziříčí představily v průběhu měsíce března již tři skvělé koncerty. Trio Parker-Parker-Pałka, Justina Lavashe a kapelu velvyslance britského blues Eddieho Martina. Závěrem letošního programu zahraje skvělá slovenská dvojice Boboš Procházka & Marek Wolf, jejichž dlouholetá spolupráce vyústila ve společná studiová alba Diversion (2012) a Inversion (2014). A druhé zmíněné se může pyšnit výhrou Bluesové album roku 2014 ve Slovenské anketě na portále Bluesmusic.sk podle hlasování diváků.

Erich Boboš Procházka je jedním z nejlepších evropských hráčů na foukací harmoniku a vynikající zpěvák. O jeho kvalitách se meziříčští posluchači mohli přesvědčit již několikrát. Ve svém portfoliu ma ale také řadu spoluprací s představiteli jiných žánrů než blues. Několik let byl například instrumentální hvězdou kapely Richarda Müllera. V posledních letech se spojil s mladým talentovaným kytaristou Markem Wolfem a jejich spolupráce vyústila v originálně znějící duo, které i přes repertoárové ukotvení v hloubi tradičního blues jeho hranice výrazově přesahuje. Wolf používá zkresleného zvuku svého nástroje, smyčkuje v reálném čase a do toho Boboš Procházka sází své harmonikové nahrávky i neskutečně temný zpěv.

Vstupenky na koncert harmonikáře Ericha Boboše Procházky a kytaristy Marka Wolfa jsou v předprodeji k dostání v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí nebo online na stránkách www.kzvalmez.cz.

(smo#2016)