Fenomén Zibura míří do Valmezu

Fenomén Zibura míří do Valmezu

Do Valmezu přijede jeden z nejznámějších moderních poutníků a zakladatel žánru cestovatelský stan-up Ladislav Zibura, který vyprodává kinosály a přednášková místa rychlostí blesku po celé republice. V kině Svět bude ve čtvrtek 23. listopadu od 19 hodin humorem sobě vlastním vyprávět o své čtyřicetidenní pouti do Jeruzaléma.

Přesně před dvěma lety odstartoval tehdy třiadvacetiletý student žurnalistiky a ekonomie Ladislav Zibura nový cestovatelský fenomén. Takzvaný cestovatelský stand-up. Návštěvníci se mohou těšit nejen na projekci plnou nadsázky a vtipu, ale také poselství o tom, že lidé všude na světě jsou dobří. Ladislav Zibura svým laskavě nekorektním humorem dokazuje, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk. 

Vše začalo, když chtěl před několika lety promítnout fotografie z cesty do Jeruzaléma pár přátelům v kavárně – a nakonec během čtyř hodin vyprodal kino pro pět set lidí. Tehdy pochopil, že lidé rádi poslouchají jeho příběhy a rozhodl se s nimi objet republiku. Ladislav je mimořádně komunikativní člověk, který je fascinován detaily, a celý život se mu dějí zvláštní věci. Jeho neobvyklý koníček – pěší poutě – jej už zavedl například do Santiaga de Compostela, Říma, Jeruzaléma, Arménie i Gruzie či na kole k Severnímu moři a nazpět. Z těchto cest vydal dvě knihy, objevil se prakticky ve všech českých médiích a teď se svou první originální poutnickou besedou 40 dní pěšky do Jeruzaléma přijede také do Valašského Meziříčí.

Výhodné vstupenky lze pořídit v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2017)