Expediční kamera nabídne snímky plné dobrodružství a adrenalinu

Expediční kamera nabídne snímky plné dobrodružství a adrenalinu

Šestý ročník filmového festivalu Expediční kamera přináší opět po roce přehlídku nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny. Nová dobrodružství plná adrenalinu a lidstvem nedotknuté kouty světa mohou návštěvníci zakusit také v meziříčském M-klubu, kde festival dorazí v sobotu 14. března. Začátek je v 18 hodin.

V hlavním programu letošního ročníku Expediční kamery jsou zařazeny čtyři špičkové outdoorové filmy. Dobrodužnou plavbu přes Indický oceán zažijí návštěvníci s Brity Jamesem Adairem a Benem Stenningem, jejichž 5 600 kilometrů dlouhá plavba nakonec dostala nečekaný zvrat a z náročné cesty se stal boj o život. Druhý film A Fine Line – Summits of my life nahlédne do života horského vytrvalce a dobrodruha roku 2014 Kiliana Jorneta. Tento fenomenální sportovec totiž vytvořil zcela nový sport propojením ultra runningu a skialpinismu. Jediným českým zástupcem bude na přehlídce snímek Fyrst, příběh o balanci na laně a první highline na Islandu pěti slacklinerů a jednoho dokumentaristy. Čtveřici filmů v hlavním programu uzavírá švýcarský film Alegria o humanitární expedici dlouhé 3 200 kilometrů na kole skrz Himaláje cestovatele Christopha von Toggenburga.

Bonusové snímky festivalu Expediční kamera nabízí dámskou expedici na řece Amur v Mongolsku s názvem The Nobody’s River, paraglidingový film 500 Miles to Nowhere, lezecký snímek Into the Light z jedné z největších jeskyní na světě a příběh astronoma a technika Horace Dalla ve stejnojmenném filmu Horace.

Vstupenky na Expediční kameru 2015 jsou v předprodeji v Turistickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz.

(smo#2015)