Expediční kamera nabídne nezkrotnou řeku i podzim horolezeckého života

Expediční kamera nabídne nezkrotnou řeku i podzim horolezeckého života

Do meziříčského M-klubu míří opět po roce mezinárodní filmový festival Expediční kamera, který přináší nejlepší cestovatelské a outdoorové filmy sezóny z celého světa i novinky z domácí produkce. Letošní ročník má na programu celkem šest pečlivě vybraných filmů, které se budou promítat ve čtvrtek 12. dubna od devatenácté hodiny.

Expediční kamera je největší cestovatelskou a outdoorovou akcí v České republice a zároveň unikátním projektem, který divákům nabízí pečlivě vybrané filmy, které uspěly na zahraničních festivalech i domácí novinky. Nejnovější ročník představí film Oddaný, jež návštěvníky na okamžik přenese pod hladinu chladného norského moře do společnosti zpívajících kosatek. Co znamená slovo DugOut se vydali zjistit dva mladíci do amazonské džungle. Odpověď na otázku našli a odvezli si pěknou řádku mozolů, ale i nenahraditelných zážitků. Snímek Oči Boha sleduje kajakářskou expedici do Kyrgyzstánu. Vrhněte se spolu s nimi do peřejí, abyste na konci cesty podívali do posvátných očí. Tuzemské filmy zastoupí Back to Heights o slackline expedici do Maroka. Jak zvládne přední česká slacklinerka po úrazu návrat do výšek? Poetický lezecký příběh Teória šťastia je setkáním dvou generací, ocházející legenda Vás dojme, vycházející sportovní hvězda inspiruje. Další dávku adrenalinu zajistí film Nefritové vody, který je nejen sportovní reportáží z extrémního novozélandského závodu v podání dvou odvážných žen.

Vstupenky v předprodeji jsou k dostání v Turstickém informačním centru ve Valašském Meziříčí a online na stránkách Kulturního zařízení www.kzvalmez.cz. Poté budou k dostání na místě před promítáním.

(smo#2018)